Як розібрати кран у ванній: ремонт водопровідних кранів, заміна картриджа grohe

Зміст статті

Змішувальний кран — необхідний сантехнічний предмет, без якого сучасна людина вже не уявляє свого існування. Майже у всіх будинках і квартирах крани застарілого, сальникового типу, поступилися місцем сучасним і зручним — шаровим змішувачів.

Багато хто з нас на своєму досвіді знали, як розібрати кран у ванній, не раз змінювали прокладки, які швидко виходили з ладу. Крани кульового типу довговічніше в рази, але, все одно, періодично ламаються.

Повернутися до змісту

Ви можете викликати для лагодження сантехніка, але не у всіх вистачить терпіння і часу чекати його приходу, так і свою роботу він може виконати неякісно.

Пристрій кульового крана: а — змішувач в розібраному вигляді: 1 — фіксуючий елемент; 2 — поворотна рукоятка 3 — кришка корпусу; 4 — кругова гайка; 5 — змінний картридж механічної очистки; 6 — прокладка; 7 — корпус; б — кульовий картридж; в — керамічний картридж

Тому, давайте поговоримо про те, як виконати ремонт крана у ванній своїми руками.

Зверніть увагу! Сучасні змішувачі виготовляють з латуні або хромованою і нікельованої сталі. Ці метали не піддаються корозії і служать дуже довго. Всередині цього запірного пристрою знаходиться сталева куля, який і служить основним перекриває механізмом. Куля щільно підігнаний, і завдяки силіконовим мастилом, легко обертається. Регулювання потоку води та її змішування проводиться ручкою — педаллю.

Змішувачі для ванної також обладнані душем і так званими ексцентриками — патрубками, з допомогою яких змішувач пригвинчують до підвідних трубах.

Збираючись зняти і розібрати кран для ремонту у вашій ванній, не лякайтеся складності такої роботи.

Адже ремонт водопровідних кранів та іншої запірної арматури насправді, не таке вже й складна справа.

Повернутися до змісту

Кран Grohe

Для того щоб полагодити кран у ванній, в першу чергу його необхідно зняти, а потім розібрати. Спочатку, відключаємо підведення водопостачання.

Зазвичай, це робиться на стояку в шахті, там розташовані крани, які перекривають подачу води у квартиру. Переконайтеся, що гаряча і холодна вода перекриті.

Тепер можна зняти змішувач, і дізнатися — як відремонтувати кран у ванній на власному досвіді.

Беріть розвідний ключ і акуратно відкручуйте гайки, якими змішувач кріпиться до эксцентрикам — сполучних деталей між змішувачем і трубами, підвідними в нього воду.

Коли ви зняли змішувач, приступайте до його розбирання, щоб з’ясувати причину поломки. Якщо він одноважільний, що найчастіше зустрічається, знімайте важіль — педаль або ручку регулювання води. Ця ручка зазвичай прикріплена гвинтом, розташованим під накладкою.

Тому, обережно знявши цю накладку, підчепивши шилом чи викруткою, знаходимо цей гвинт і відкручуємо його. Знявши накладку, подивіться уважно — гвинт може бути збоку, або важіль просто надітий на шток.

Зверніть увагу! В останньому випадку просто потягніть його вгору, і він легко зніметься. Коли важіль знятий, під ним ви побачите кришку від корпусу, яка прикріплена різьбленням або гвинтом збоку.

Коли не того, не іншого не спостерігається — просто піддягніть її гострим предметом, і вона зніметься. Під знятою кришкою ви побачите велику гайку, її відкрутіть з допомогою розвідного ключа.

Ця затискна гайка тримає картридж, який являє собою дві пластини з кераміки і керуючий шток.

Тепер необхідно витягнути цей картридж. Не варто дивуватися, якщо він витягується з зусиллями — прокладки з гуми під ним, можливо, прикипіли, тобто — приварилися розчиненими у водопровідній воді домішками.

Якщо у вашій ванній встановлений кран GROHE, то ви — щасливий володар якісної сантехніки. Але, при гарантії роботи цих змішувачів до 10 років, іноді вони, все ж, можуть зламатися, втім, як і все, що нас оточує.

Як розібрати кран grohe , не пошкодивши його? Майже точно так, як і звичайний змішувач.

І не треба боятися — влаштування водопровідного крана цієї марки мало чим відрізняється від всіх інших. Головне — щоб при його складанні після огляду і ремонту, у вас не залишилося зайвих деталей.

Можете вважати, що ви повністю розібрали свій змішувач. Тепер огляньте його, перебіг найчастіше стає причиною засмічення окалиною. Така окалина — частинки іржі з труб, забивається між притертими елементами і створює неприємності.

У цьому випадку досить просто промити деталі, потім змастити кулю і прокладки мастилом і, можна збирати змішувач.

Але, бувають більш складні проблеми, наприклад, що вийшов з ладу картридж, який не підлягає ремонту.

В цьому випадку належить заміна картриджа в крані, що обійдеться простіше і дешевше, ніж заміна змішувача повністю.

Поки ваш змішувач розібраний, гранично ретельно огляньте його. У разі якщо куля або деталі мають тріщини, сколи або піддалися корозії значить найімовірніше скоро кран потече — приймайте рішення замінити уже негідний кран на новий.

Повернутися до змісту

Заміна змішувача

Якщо ваш відслужив свою службу змішувач підлягає заміною нового, дізнайтеся кілька простих правил і дій — як замінити кран у ванній без проблем.

Важливо знати, що відстань між трубами гарячої і холодної води становить стандартно 15см. Але, на жаль, це не завжди відповідає дійсності.

Зверніть увагу! Тому, вам знадобляться ексцентрики, які звичайно входять в комплект із змішувачем. Якщо їх у нього немає — обов’язково придбайте в кількості двох штук. З їх допомогою ви підженете змішувач до своїх трубах. Прикрутіть, спочатку злегка, гайки до підвідних трубах, вкрутіть ексцентрики, і постарайтеся, спочатку вручну, підігнати розміри змішувача під ваші труби.

Коли ви це зробили, вже з допомогою розвідного ключа прикручувати змішувач. Не забудьте прокласти герметик — клоччя, спеціальну пасту, наносячи її на різьбу.

Клоччя намотуйте так, щоб при укрученні гайок вона не разматывалась, а уплотняла з’єднання. Потім намажте її герметизуючої пастою, і можна прикручувати змішувач вже серйозно, ключем.

Коли ви підігнали і прикрутили новий або відремонтований змішувач до труб, можна сказати, що справу зроблено. Тепер вам потрібно відкрити на стояку подачу водопостачання в квартиру.

Потім обережно відкривайте кран, і стежте чи немає підтікань на стиках, де змішувач прикручений до подають воду трубах. Якщо вода капає — підтягніть з допомогою ключа гайки. Коли ви домоглися повної герметичності — вважайте, що ви зробили своїми руками дуже важлива і корисна справа — встановили змішувач у ванній.