Як розібрати кран на кухні: чим встановити водопровідний, де працює кульовий

Зміст статті

Кран на кухні та у ванній — річ, щодня необхідна. Але, рано чи пізно він починає підтікати, або ламається. Зазвичай доводиться викликати сантехніка, чекати якого ми часто змушені довго, потім платити дорого, та й свою роботу майстер може виконати не завжди якісно.

Тому, бажано вивчити — як розібрати кран і полагодити його самостійно.

Повернутися до змісту

Так виглядає зовні кульовий змішувач для ванної

Порівняно недавно з’явилися кульові крани, які успішно замінили застарілі сальникові, в яких регулярно доводилося міняти гумові прокладки. Вони були ахіллесовою п’ятою цього типу змішувачів.

У пристрої кульового крана або, як його ще називають — педального, застосовується керамічний нерозбірний картридж. Кульові крани швидко завоювали популярність, завдяки своїй надійності і довговічності. Термін їх служби розрахований на велику кількість циклів, але все одно, вони періодично виходять з ладу.

Цей одноважільний механізм повністю виробляється з металокераміки без будь-яких ущільнювачів, всі елементи конструкції щільно підганяються один відносно одного. Внаслідок цього, в кульових змішувачах просто нема чому стиратися.

Але, як вже говорилося, це зовсім не означає, що педальний змішувач ніколи не зламається.

Зверніть увагу! Якщо кран все-таки почав протікати, і вам необхідно розібрати його, прийміть до відома, що, швидше за все, вихід змішувача з ладу був викликаний внаслідок деформації жорсткою водою запірного механізму. Важливо чітко знати, як розбирати кульової механізм, тому як його конструкція досить складна, здійснити її ремонт не дуже легко. Найбільш часто необхідна повна зміна важеля і поворотної головки на крані.

Але, перш як лагодити кран, треба переконатися, що необхідні деталі продаються на будівельному ринку або в спеціалізованих магазинах.

Повернутися до змісту

Давайте поговоримо докладніше, як розібрати кран на кухні або у ванній, і які інструменти для цього знадобляться. Вам будуть потрібні плоскогубці, викрутка з плоским профілем, розвідний ключ, шестигранний торцевий ключ і молоток.

Спробуйте самостійно визначити, спочатку візуально — що сталося з краном. Підтікає, гуде і вібрує, відкривається або закривається не до кінця, поганий напір, заїдає відкриває важіль.

Будь-яку з цих причин ви зможете усунути своїми руками, так і на практиці дізнаєтеся як розібрати кульовий кран, не вдаючись до сторонньої допомоги в подальшому.

  1. Насамперед — перекрийте кран на вході розводки труб водопостачання своїми руками в квартиру або будинок. Потім відкрийте вентиль в поламаному крані і злийте залишки води в ньому. Тепер потрібно дещо послабити, подкрутив викруткою гвинт, який тримає ручку в змішувача. Потім зніміть цю ручку з крана.
  2. Далі займіться різьбовим кільцем. У нього є чотири виїмки, злегка натиснувши на них викруткою, потім поверніть проти годинникової стрілки. Слідкуйте при цьому, щоб сам кран не рухався і не повертався. Інакше, ви ризикуєте пошкодити підводні водопровідні шланги до нього.
  3. Візьміть шматок товстої тканини, щоб не пошкодити хромовані деталі, і акуратно ключем прихопіть кран-букс основного крана. Викрутіть елементи і деталі з крана, дотримуючись обережності, щоб не поранитися.
  4. Тепер ви побачите шар, який потрібно витягнути і уважно оглянути. Він повинен бути гладеньким, без сколів, дефектів і іржавого нальоту. Саме від його щільного прилягання до гнізда, в якому він рухається, залежить герметичність запірного механізму.
  5. Як розібрати кухонний кран, якщо якась з деталей не відкручується? Спробуйте, у цьому випадку, нагріти застиглий фрагмент. Повторіть спробу, приклавши трохи більше зусиль, і у вас все вийде.
  6. Витягніть, за допомогою викрутки, ущільнювач, в якому утримувався куля. Прочистіть або промийте його і куля. Якщо ви не побачили в цих деталях дефектів, можливо, що притерті елементи просто засмітилися окалиною. Після прочищення вони запрацюють справно.
  7. Якщо пружини або ущільнювачі зносилися, бажано поміняти їх на нові. Але, у випадку поломки картриджа, його необхідно замінити в магазині. Тому що ремонту він, на жаль, не підлягає.
  8. Візьміть трохи силіконового мастила, нанесіть її на ущільнювальне кільце, і вставити в нього очищений від бруду куля.
  9. Тепер, коли ви зрозуміли, як розібрати водопровідний кран, ви легко його зберете у вихідне положення. В зворотній послідовності обережно вставити всі деталі на місце і закрутіть їх.
  10. Переконавшись у тому, що все прикручено надійно, відкрийте загальне водопостачання та відкрийте сам кран. Робіть це спочатку дуже обережно, поступово збільшуючи натиск. Тому що, якщо ви недостатньо щільно і герметично прикрутили все на місце, може пробитися струмінь води. У цьому випадку, вимкніть знову водопостачання і підкрути всі елементи повторно і щільніше.

Рада! Не варто лякатися проробляти цю операцію самостійно. Все не так складно, як здається на перший погляд. Дізнавшись пристрій цього, в принципі, нескладного механізму, ви без праці надалі зможете розібратися в тому, як встановити кран на кухні без допомоги фахівців.

Кухонний змішувач розуміється також, що і у ванній раковині

Установка кульового крана проводиться просто, з допомогою все тих же інструментів. Завжди пам’ятайте про запобіжні заходи, і не забувайте перекривати основне водопостачання перед монтажем.

Коли ви, на своїй практиці зрозумієте, як розібрати кран кульовий, то надалі зможете вже при першому погляді, діагностувати виникли неполадки.

Такі крани, на відміну від застарілих сальникових змішувачів, хоч і дуже довговічні, але все ж, іноді ламаються. Коли ми лагодимо що-небудь у себе вдома самі, завжди отримуємо не тільки матеріальну економію, але й економію часу, так і моральне задоволення.