Як клеїти шпалери на флізеліновій основі

Переваги флізелінових шпалер

Це декоративне покриття увійшло в наше життя порівняно недавно, але вже встигла завоювати міцне положення в якості оздоблювального матеріалу. Це не дивно, якщо взяти до уваги такі його якості, як краса, легкість нанесення, можливість чищення та фарбування, широкий асортимент. Сьогодні ні один магазин будівельних матеріалів не обходиться без таких шпалер.

На жаль, не всі знають, як працювати з цим новим обробним матеріалом, оскільки багато хто звик мати справу зі звичайними паперовими шпалерами. Флізеліновимі шпалерами можна покривати практично будь-які поверхні, будь то штукатурка, бетон, дерево, гіпсокартон або ДСП. До безперечних достоїнств цього покриття відноситься те, що клей наносять не на нього, а на оклеиваемую поверхню. Іншою перевагою є можливість наклейки «стик в стик» завдяки щільній основі.

 

Перерахуємо коротко основні переваги описуваних шпалер, що відрізняють їх від паперових:

 

— Рулон має ширину більше 1 метра, що істотно зменшує кількість стиків;

— Володіють підвищеною зносостійкістю та стійкістю до стирання;

— Завдяки своїй щільності добре маскують дефекти обклеюваної поверхні;

— Легко знімаються при їх заміні, не вимагаючи відмочування;

— Мають високу світлостійкість, тобто, мало вигорають;

— Допускають вологе прибирання та миття;

— Допускають багаторазову фарбування, що дозволяє періодично змінювати інтер’єр приміщення.

 

Флізелінові шпалери виготовляють з екологічно чистої сировини, тому вони відповідають найвищим санітарним вимогам. Ці шпалери можуть використовуватися не тільки для декоративного оздоблення квартир, але і офісів. Наведемо поетапну інструкцію з обклеювання приміщень флізеліновимі шпалерами.

Підготовка до обклеювання поверхонь

Не поспішайте починати клеїти шпалери, спочатку підготовляють до цього оклеиваемые поверхні, тобто, видаляють колишнє покриття. Щоб зняти паперові шпалери, рекомендується простий спосіб, що не потребує особливих умінь і спеціальних матеріалів. Змочіть теплою водою ганчірку та протріть нею старе покриття. Це ж можна зробити і з допомогою розпилювача, наповнену теплою водою. Через 10-20 хвилин шпалери набухнуть, а клей, яким вони були приклеєні, стане розчинятися. Після чого можна почати їх відклеювати, тільки слід обов’язково знеструмити розетки і вимикачі, інакше можна отримати удар електричним струмом. Багато для більш легкого відклеювання застосовують валик з цвяхами, яким роблять дірки в шпалерах, щоб вода легше проникла до їх основі.

Видаливши старі покриття, слід вирівняти можливі нерівності, тобто зашкурити, зашпаклювати тріщини і нерівності, покрити грунтовкою і дати добре висохнути. Не забудьте також придбати спеціальний клей для флізелінових шпалер.

 

Тут є один нюанс. Справа в тому, що флізелінові шпалери володіють ефектом прозорості, тобто, через поклеєні шпалери може просвічувати частина оклеиваемого ділянки. А при наявності на ньому нерівномірностей кольору або темних плям вони будуть видні. Наприклад, при обклеюванні гіпсокартонних плит в їх сполуках утворюються білі ділянки від шпаклівки, які будуть просвічувати через наклеєні шпалери. Якщо в плані стоїть забарвлення шпалер, то не варто хвилюватися, оскільки фарба буде перешкоджати просвічуванню, в іншому випадку необхідно провести тест на «прозорість». Увімкніть хороше освітлення, відріжте шматок шпалер прикладіть його до досліджуваної поверхні. Попросіть свого напарника відійти подалі і подивитися — чи помітні крізь шпалери колірні неоднорідності. Скаже, що видно, доведеться прийняти рішення — пофарбувати стіну або пофарбувати шпалери після того, як вони наклеєні.

Нарізка шпалер

Наступним етапом є нарізка шпалер. Перед нарізкою визначте довжину нарізаних шматків, для чого необхідно виміряти висоту стелі і додати до неї припуск близько 10 див. Припуск потрібен, щоб компенсувати неоднакову висоту стін і підігнати малюнок. Шпалери нарізають гострим канцелярським ножем. Верх кожної шматка необхідно якось позначати, щоб не наклеїти їх «догори ногами».

Наклейка шпалер

Перед наклейкою шпалер клей готується згідно з інструкцією, наведеною на його упаковці. Відбиваєте схилом вертикальну лінію, по якій буде приклеєний перший лист. Також закрийте в кімнаті вікна і кватирки, щоб уникнути протягів.

Починати обклеювання необхідно від якого-небудь вікна. Для обклеювання потрібно спеціальний валик і кисть. Нанесіть клей на ділянку стіни шириною трохи більшої ширини рулону шпалер. Не економте клей, нехай він ляже густо, не залишаючи ніяких незмащених ділянок. На важкодоступні місця клей наносять пензлем.

 

Тепер наклейте смугу на своє місце, притискаючи і розгладжуючи її сухим валиком або сухою ганчіркою в напрямках від центру до країв і зверху вниз. Якщо вона лягла не дуже правильно, відклю її і приклейте повторно. Так як клей наноситься на стіну, а не на шпалери, вони не рвуться. На відміну від паперових шпалер, флізелінові не розтягуються при размокании, тому, як правило, вони не дають зморшок і міхурів.

 

Чергова смуга приклеюється впритул до попередньої, що робить шви практично непомітними. При наявності на шпалерах чітко вираженого малюнка сусідні листи доведеться поєднувати, використовуючи зроблений припуск. Стики слід прасувати валиком, а клей, що виступив видаляти вологою ганчіркою. Якщо під наклеюється смугою є розетка або вимикач, то перед наклейкою з них слід зняти кришки, потім наклеїти її і вирізати в ній отвір такого розміру, щоб кришка його перекривала. Утворилися вгорі і внизу надлишки обрізаються після наклейки канцелярським ножем.

Окремо потрібно зупинитися на обклеювання кутів приміщення. Проблема полягає в тому, що часто кути в наших квартирах не ідеально рівні, і їх обклеювання викликає труднощі в поєднанні країв аркушів. Для отримання якісного стику двох сусідніх смуг застосовують такий прийом. Кутовий лист наклеюють внахлест на сусідній (або навпаки), домагаючись їх перекриття на 3-4 см. Після цього проводять розріз обох смуг по майбутньому стику, використовуючи який-небудь рівний профіль, і видаляють відрізані кромки.

 

По закінченні обклеювання шпалер не можна відкривати вікна і кватирки до повного висихання клею. Інакше можлива поява протягів і шпалери можуть відійти, тоді треба підклеїти відсталі місця.

 

Флізелінові шпалери часто використовують в якості основи для фарбування. Зазвичай на упаковці клею вказується марка фарби і можлива кількість її шарів. Як правило, це фарба для внутрішніх робіт. Потрібного відтінку домагаються за допомогою колера, причому фарбу потрібно підготувати у повному обсязі, інакше можна отримати різні відтінки на різних стінах. Фарбування шпалер, краще проводити з допомогою валика.

Підводячи підсумок, скажімо, що бамбукові шпалери є прекрасним обробним матеріалом. Вони володіють багатим вибором кольорів і фактур і відмінно вписуються в будь-який дизайн.

 

Відео про те, як клеїти шпалери на флізеліновій основі