Віник з кропиви для лазні

Віник з кропиви або кропив’яний віник — не найпоширеніший серед банщиків, але один з тих, хто викликає жваву дискусію і навіть деякі страхи щодо його застосування. Інтуїтивно всі розуміють, що в пекучої кропиви, такої ненависної в дитинстві, до зрілого віку «отруйність» перетворюється на ліки. Як звернути на користь такі пекучі властивості кропиви в бані?

Дивним є факт, що цей бур’ян, з яким ми боремося на грядках, можна заготовлювати як віники для лазні. Навіть, якщо відкинути питання про палючих властивості кропив’яних віників, то багато дуже дивуються, коли дізнаються, що кропива має не погані характеристики і в якості масажного кошти. Вчасно зібрана, в потрібній кондиції і вміло в’ялена — вона послужить хорошу службу як опахала і масажної щітки.

Обпалюють чи шкіру в сауні віники з кропиви?

У всі часи у слов’ян з допомогою гілок кропиви проводили покарання дітей за непослух. І тільки знахарі стверджували, що такі покарання частково лікували лікують його тіло.
Сьогодні, коли молодь цілодобово не виходить з Інтернету, не займається зміцненням тіла і імунна система кожного другого підлітка вимагає модуляції, кропива може надати не тільки користь, але і непоправної шкоди молодим організмам схильним до алергічних реакцій. Суть безпечного використання кропиви — правильна підготовка кропив’яного віника.

Що лікують віники з кропиви в бані?

Правильна підготовка віника з гілок кропиви повинна починатися з розуміння того, яку мету ми переслідуємо? При захворюваннях ( радикуліт, подагра, ревматизм, так і просто полегшити болі в суглобах, в шийної області) необхідно використовувати саме пекучі види кропиви. Доречно нагадати, що кропива може бути: пекучої і нейтральною.

Віники з кропиви збирають невеликого розміру — так він прослужить довше. Але пам’ятаючи, що ця рослина не має одеревенелой частини, розуміємо, що віник з кропиви в лазні живе тільки один сеанс. Я б акцентував увагу на тому, що пекучі властивості кропив’яних віників можуть бути тільки в свіжої кропиви. Сушені банні віники з кропиви вже не володіють таким терапевтичним ефектом. Лікувати тіло кропивою треба тільки навесні-влітку. Зима — період використання сушеної кропиви. Тому такі гербарії корисні тільки в якості запарок для піддавання пари в печі та для настоїв, корисних при обполіскуванні голови і для зміцнення волосся. Багато косметологічні засоби містять витяжки з кропиви.

В 17-18 століттях народними знахарями вважалося, що якщо розтерти листя і насіння рослини, і прикладати до гнійних ран і свищам, то вони затягнуться.

Народна мудрість рекомендує використовувати молоде рослина т для приготування весняних вітамінних щів. Корисна кропива для зміцнення м’язів, її настої застосовували для профілактики розвитку міопії (очна хвороба)

Як готувати віник з кропиви до парильні?

Перед тим, як заходити в парну кропив’яний віник необхідно приготувати так, щоб не заподіяти нікому неприємних відчуттів. Використовувати віник можна і старшим людям і дітям. Для кожного — своя підготовка. Найкращий і безпечний метод — вкладати кілька гілок кропиви в березовий віник

  1. Для готових до пощипываниям людей: віник кладуть на кілька хвилин у холодну воду, струшують зайві краплі і обережно беруть поплескування по тілу. Для різних ділянок шкіри — потрібна різна інтенсивність процедури. У будь-якому випадку — необхідно уникати масажу приносить неприємні відчуття.
  2. Для більш ніжної шкіри: віник з кропиви двічі занурюють у холодну і двічі в гарячу воду. Після такої підготовки кропив’яним віником можна паритися без побоювань навіть дітям

Дію кропиви може проявитися поступово. Тому якщо перші дотики віника не відчутні на шкірі — це ще не означає, що через 5 хвилин у вас не з’явиться роздратування. Хоча, по правді кажучи — саме це роздратування і є бажаний ефект від кропив’яного віника.

У лікувальних цілях просто необхідно, щоб кропива для лазні саме обпікала тіло. Особливо цим посилюють люди з болями в поперековому відділі спини. Для цього віник на півхвилини занурюють в окріп і відразу починають їм паритися. Не слід стягують шкіру кропив’яним віником з силою, треба обережно, майже ледве відчутними дотиками. У цьому випадку і лікувальний ефект буде достатнім, і не буде опіків.

У чому ефект кропив’яних віників

Легке подразнення шкіри значно посилює кровообіг не тільки в ній, але і глибше в м’язових тканинах і навколо суглобів. Таке стимулювання добре допомагає при різних формах ревматизму та при ревматичних болях. Аналогічне вплив виходить при апітерапії (лікування укусами бджіл).

Для косметичних цілей використовують пагони молодої кропиви. Шкіра від її впливу стає еластичною. Вінички з молодої кропиви не утворюють опіків, але відчуття поколювання буде присутній. Вплив характеризується тонізуючі, збудливими і загальнозміцнюючі властивості.

Пекучі короткі волоски-голочки кропиви виділяють мурашину кислоту, яка покращує кровообіг і дратує нервові рецептори. Кропива — є прекрасним антисептичним, ранозагоювальним засобом.

У Слов’ян вважалося, що віники треба заготовляти після свята «Духів день»-перший день після Трійці, коли земля і природа вагітна урожаєм. До кінця цього дня не можна чіпати Флору (землю): косити, зривати, орати, боронувати, копати, засівати, забивати кілки і палиці. За повір’ями, у самий Духів день, перед сходом сонця душі померлих людей прилітають на землю і сідають на березові гілки, які увіткнені в наличники вікон. У сучасних обрядах ту саму троїцьку берізку замінила липа, яка є центром свята Трійці.

Яка кропива в лазні краще?

Дводомна кропива. Вона традиційно використовується в народній медицині. Але на городах зустрічається ще глуха і пекуча види кропиви. Глуха кропива (глуха кропива біла) — не припікає, а пекуча володіє яскравими палючим властивостями і не користується популярністю.

Сушити і зберігати кропив’яні віники потрібно, як і березові — в тіні. Краще час для збору — з травня по липень. У цей період часу рослина має максимальну кількість вітаміну С і заліза.

Мій особистий досвід використання віників із кропиви не такий багатий: я просто пошльопав себе по ногах трьома гілками молодої кропиви в очікуванні червоної подразненої шкіри. Я навіть сильно не замачивал її в різних водах. Хотів відчути «уїдливість» такого банного аксесуара, але опіків не отримав. Виявилося, що свіжої кропиви іноді достатньо і поту на тілі, щоб частково нейтралізувати можливі опіки.