Відгуки про газових котлах опалення

Поступово відходять у минуле централізовані системи опалення багатоквартирних будинків. Люди, бажаючи платити за реальне тепло, після отримання погодження встановлюють у своїх квартирах газові котли індивідуального опалення. Власники приватних будинків вже давно використовують газове опалення для обігріву будівель в холоди.

Що потрібно врахувати при покупці газового котла

При купівлі газового обладнання в першу чергу потрібно звертати увагу:

 • Марку виробника. У кожного виробника є свої секрети виготовлення приладів, переваги і недоліки. Перевагу краще віддавати відомим компаніям.
 • Ціну. Цей фактор для багатьох споживачів є одним з найбільш важливих. Часто можна підібрати обладнання за більш низькою ціною, але з прекрасними характеристиками якості.
 • Вид палива. Модель може працювати тільки від природного газу, але є котли, які при конструктивному зміну можна підключати до балонів зі скрапленим газом.
 • Потужність. Дуже важлива характеристика газового обладнання. Якщо вам необхідно обігріти будинок площею до 200 кв. метрів, то котел, розрахований на обігрів 100 кв. метрів, вам не підійде і навпаки немає сенсу купувати потужну установку при невеликих параметрах опалювальних приміщень. У нас є окремий матеріал про вибір потужності котла.
 • Кількість контурів. Якщо потрібно обладнання тільки для обігріву приміщень, можна зупинити вибір на одноконтурною котлі. Якщо ви бажаєте, щоб ваш котел ще і підігрівав воду для особистого споживання, потрібно купувати двоконтурний котел.
 • Використовується для виготовлення обладнання матеріал. Від якості матеріалу залежить термін експлуатації і надійність котла.
 • Спосіб установки. Немає вільного місця для установки газового обладнання — купуйте настінну модель. Котел підлоговий в першу чергу характеризується високою міцністю, зносостійкістю і надійністю.
 • Спосіб виведення відпрацьованих газів. Тут належить зробити вибір між установкою з примусовою або природною вентиляцією повітря.

Ретельно все продумавши, проконсультувавшись з фахівцями, можна зробити свій правильний вибір. Ми представляємо вашій увазі кілька відгуків споживачів різних марок котлів.

Відгуки користувачів:

Проведення в будинку ремонтних робіт змусило задуматися про встановлення газового опалення замість пічного з газової форсункою. Вибір стояв між придбанням звичайного АОГВ або одним з варіантів сучасної моделі з електронним управлінням. Основна проблема — високий ціновий рівень. Після тривалих і болісних роздумів був куплений настінний двоконтурний котел. Так ми забезпечили себе гарячою водою та опаленням приміщень.

Лінія для подачі підігрітої води і лінія опалення забезпечені водяними насосами. Модель обладнана акуратним димоходом. Відпрацьоване повітря виводиться примусово вентилятором. Мені подобається наш розумний котел тим, що коли відключили газ з технічних причин, він почав працювати в аварійному режимі, ганяючи воду з батарей і не даючи їй замерзнути.

Обладнання працює в чітко заданому режимі і єдине, що доводиться робити самому, це стежити за тиском у системі. Скоротити витрату газу нам допоміг придбаний додатково датчик температури в приміщенні і його правильне підключення.

Недоліком сучасної моделі є залежність обладнання від енергопостачання. Немає світла — немає опалення. Модель вимоглива до якості води. Чим краще очищена вода, тим довше термін служби обладнання.

Анатолій. 30.10. 2013

Автономне опалення в новобудові, де ми купили квартиру змусило нас самостійно займатися питанням обігріву приміщень. Прислухавшись до численним рекомендаціям, зупинили свій вибір на газовому котлі Baxi Luna 3 Comfort 240FIитальянского виробництва. Двоконтурна функціональна надійна модель обладнання відомої компанії «Baxi» здалася нам найнадійнішою з усіх переглянутих.

Сплачена пристойна сума і ось вже нове обладнання після підписання численних папірців встановлює майстер з міськгазу. На жаль нам попався далеко непрофесіонал, але все було вчасно виправлено і підключення вироблено. Натішитися не можемо на свою покупку. На вулиці лютий холод, а у нас в квартирі літо.

Переваги:

 • модель працює тихо;
 • регулювання налаштувань доступна навіть дилетанту;
 • ніяких складнощів, всього кілька кнопок і система працює відмінно;
 • при відключенні подачі води в центральній системі устаткування продовжує працювати;
 • при відключенні електрики або газу спрацьовує система автоматичного відключення котла.

Єдиний недолік устаткування це неможливість розбавляти гарячу воду, але ми виставили потрібну нам для користування температуру і проблема вирішена. Щоб вся система працювала на відмінно, ще встановили стабілізатор напруги та водяний фільтр.

Анастасія. 15.11 2013

Спочатку нами було придбано котел Ferroli Domiproject c24. До нього ми купили блок захисту і стабілізатор напруги, тому ніяких проблем з платою не було. Часто яке скаче напруга в мережі, на блоці летіли запобіжники, але ціна їх невисока і легко змінювати. Котел пропрацював чотири роки на відмінно. На п’ятому році почалися проблеми з тиском гарячої води. Встановлений на котлі бітермічний теплообмінник не витримав випробувань жорсткою водою. Такий теплообмінник можна використовувати тільки для очищеної води.

На сімейній раді вирішили придбати інший котел і наш вибір припав на марку Ferroli DIVA c24. Працює вже півроку без проблем. Спочатку під час запуску був шум від насоса. Довелося зняти кожух і з заданою третій швидкості встановити першу швидкість. Результат з’явився після прогону по системі повітря — шум став набагато нижче. Пальник працює практично безшумно.

Андрій М. 21.01.2014

Державна програма забезпечення приватного сектора газом прийшла в наш дім. За порадою знайомих придбали котел Vaillant TurboTec Pro. Відразу ж був докуплен ДБЖ для котлів марки SKN-Z1000. Можна встановити стабілізатор «Ресант». Коли відключають світло, роботу котла забезпечує спеціально куплена батарея на 120А.

За два роки роботи котел жодного разу не ремонтувався, але до початку опалювального сезону запрошую майстра для проведення профілактики. Все-таки німецьке обладнання вимагає до собі уваги і проведення планового обслуговування.

Для економії газу встановили на котел двухсезонный датчик температури, що дуже добре. Довговічність і безпека котла теж на вищому рівні. Якщо в опалювальному контурі впаде тиск води, котел припинить роботу і дисплей покаже код помилки. Точно так само спрацьовує система при падінні тиску в газопроводі.

Недоліки:

 • немає можливості прийняти ванну;
 • нагріває воду, яка міститься в ньому;
 • модель не працює, як проточний нагрівач.

Зараз думаємо про придбання бойлера. В цілому маркою задоволений.

Костянтин. 12.02. 2014

Що можна сказати про газовому котлі VIESSMANN VITOPEND 100 WH1D256? При покупці цієї моделі продавці гарантували надійність, якість, безпроблемну експлуатацію. Двоконтурна модель в ідеалі повинна одночасно якісно прогрівати опалювальний контур і воду. Купатися в душі, користуючись підігрівом води через котел, просто неможливо. Для тих, хто любить контрастний душ може бути і підійде. Електроніка часто дає збій, доводиться міняти. Для запуску встановленої автоматичної пральної машини доводиться відключати роботу котла повністю, оскільки підігрів води йде до 95 градусів, хоча встановлено всього на 40 градусів.

Сервісне обслуговування жодних розумних пояснень не дає. Після тривалих пошуків вирішення проблеми прийшли до висновку — необхідно купувати окремо, бойлер, що і зробили. Ось уже три місяці котел цієї марки працює тільки на опалення просто ідеально.

Висновок. Німецький товар вимагає ретельного виконання всіх рекомендацій по установці, експлуатації, сервісному обслуговуванні. Найменший недогляд і німецька техніка відмовляється якісно працювати.

Олександр. 11.03.2014