Тесана покрівля лазні з дощок внапуск

Для тих, хто має хороший доступ до дешевих пиломатеріалів і збирається зробити баню в стилі «середньовіччя» пропонується ця стаття про покрівлі з тесу — дощок покладених внапуск. Про вартість і недоліки поговоримо нижче. Чим же гарні лазні з унікальними дахами?

Раніше такі дахи були найбільш поширеними, оскільки покрівельного заліза просто не було в достатній кількості, а ліс був скрізь.

Найважливішим і незаперечною перевагою тесаних дахів є їх неповторний автентичний вигляд, який «віддає» глибокою старовиною.

Переваги тесаної покрівлі з дощок:

 • Дерево-хороший теплоізолятор і не дає нагрівається горищу лазні влітку;
 • У зимовий період дерево краще тримає тепло, але конструкція з наскрізними каналами простору повітря зводить таку економію в конструкції даху на «ні»;
 • Покрівля з дощок не шумить при дощі;
 • Покращена вентиляція підпокрівельного простору за рахунок неповного прилягання у місцях нахлеста дощок настилу.

Недоліки покрівлі з тесаних дощок:

 • Схильність до впливу біологічних факторів і погодних умов(вода, гриби. лишайники);
 • Висока вірогідність розколу дощок;
 • Можливі значні гвинтові деформації на мінливій погоді;
 • Ускладнення кріплення дощок, які піддаються деформаціям;
 • Необхідність частої обробки антисептиками і пожежонебезпека матеріалу

Як правильно вести монтаж дощок, горизонтально або вертикально?

Якщо стародавні майстри вкладали дошки рівним шаром — і притискали їх без шурупів, то сьогодні у нас є всі інструменти, щоб «прибити» дошки намертво до конструкції каркасу даху. Але багато помітять, що раніше добірка пиломатеріалу була більш грамотна ще його заготівлі. «Стародавні покрівельники» знали, з якої частини зрізу дерева стругати дошку і в якій орієнтації дошки потрібно укладати з кожного боку ската.

Так, це раніше колоду умільці могли розпустити на дошки тільки за допомогою сокири і клинів (без гонитви за кількістю пиломатеріалів).

Були поширені 2 типу укладання: поздовжня і поперечна.

Чим покрити покрівлю з тесу?

Раніше — дьогтем, а сьогодні? Найдоступніший, можна сказати безкоштовний матеріал — масло рухової моторної відпрацювання. Це і масло, проникає усередину деревини, це і відмінний шар фільтра від ультрафіолетового випромінювання у вигляді сажі й диму в складі суміші. Це і сажа, яка згубно впливає на флору, яка любить рости на покрівлі. Про водовідштовхувальних властивостей можна і промовчати, вже дуже вони очевидні! Але запах вас буде турбувати пів-сезону. Натуральні олії для захисту деревини — дороге задоволення.

Якщо з поперечною укладанням немає питань по протіканню. То з поздовжньою укладанням дощок є зауваження. Треба забезпечити, щоб просочилася вода не потрапляла під покрівлю. В поздовжніх елементах роблять жолобки.

В обох випадках монтажу покрівлі треба забезпечити, щоб над лазнею не було дерев, тінь яких не дасть просихати даху. Важливим є наявність іскрогасника на трубі з протипожежної точки зору.

Параметри тесовой покрівлі

 1. Матеріал: соснові дошки (тесу)
 2. товщина 13-25 мм
 3. ширина 170 — 200 мм,
 4. монтаж: перпендикулярна до набивання коника напрямку по латах з жердин
 5. укладання в два шари суцільних рядів
 6. проміжки між дошками верхнього ряду в 1/2 — 2/5 ширини дощок.
 7. пару рядів — напуск верхнього настилу на нижній, на величину 200 — 250 мм;
 8. настилі шарів — вразбежку
 9. дошки нижнього ряду слід укладати опуклістю річних кілець догори, а дошки верхнього ряду — навпаки.
 10. для поліпшення стоку води з їх поверхні продороживаются (жолобками)