Тече кран у ванній: що робити, як усунути текти своїми руками

Зміст статті

Напевно, кожен з нас зустрічався з такою проблемою, як текти крана.

Особливо з дратівливим звуком капаючої води. У цій статті ми розповімо вам, чому тече кран і як усунути текти крана і способи ліквідації цієї проблеми.

Повернутися до змісту

Тече кран — що робити? Це досить таки часто задається питання. З такою проблемою зустрічається більшість з нас. Майже кожен з нас зустрічався з ситуацією, коли раптово для нас починала капати вода з крана, видаючи неприємний дратівливий звук. Ми постараємося пояснити вам, як зробити кран своїми руками.

Найпоширенішими причинами течі крана можуть бути:

 1. Знос сідла крана.
 2. Зношування прокладки на вентиляційному клапані крана;
 3. Заміна колечка сальника.

Як полагодити кран з такими причинами ми зараз розповімо і Ви зможете впоратися без чиєї-небудь допомоги, головне з’ясувати, в чому причина течі.

 1. Для того, що б продовжити роботу сідла крана, в тому числі і самого крана необхідно, що б ви саме сідло зачистили до блиску і забили в отвір клапана дерев’яну кришку і місце де залишилися щілини залили розплавленим оловом. Також ви можете встановити на сідло клапана гумову прокладку і металеву шайбу з отворами.
 2. Заміна прокладки. У всіх типах кранів варто гумова прокладка, яка особливо швидко зношується під впливом гарячої води, внаслідок цього кран почне текти. Найякіснішу прокладку, яку ви зможете поставити, і яка прослужить вам у багато разів довше звичайної, ви можете зробити з бічної сторони шини від автомобіля або мотоцикла, оскільки міцності їй надає нитка корду.
 3. Також причина протікання крана може полягати в зносі колечка сальника, але і з цією проблемою ви зможете впоратися власними силами. Для того, щоб поміняти старе кільце сальника на нове треба взяти пробку від пеніцилінового флакона і вирізати з нього кільце потрібного вам размера.Внутреннее отвір в ньому виріжете загостреним металевим стрижнем, а з допомогою бритви ви підженете потрібний розмір і висоту. Здійснювати заміну старого сальника на новий, найзручніше за допомогою шила.

Повернутися до змісту

Якщо у вас текти кранаили ж змішувача, то в більшості випадків будь-яка протікання проявляється у зв’язку з виходом з ладу відповідних ущільнювальних прокладок. Вам слід відвернути не справну кран-буксу і змінити всі прокладки на нові, а також вичистити сідло вихідного отвору. Особливих навичок в заміні цих прокладок не потрібно.

Рада! Рекомендується один раз поглянути, як це робиться. Тому що нинішні змішувачі зроблять з дуже поганого металу, якщо десь перетиснути, то запросто ви не отримаєте бажану тріщину.

Якщо у вас клавішний змішувач, то ви повинні міняти не ущільнену прокладку, а картридж (картридж поміняти досить легко, відкручуйте ручку і ось він, картридж).

Але іноді змішувачі ламаються через сольового нальоту, який потрапляє в порожнину змішувача, або ж якщо туди потрапляє іржа з труб. Але, на жаль, такий ремонт крана неможливий і доводиться купувати новий.

Що робити якщо не тече вода з крану?

Якщо у вас вода взагалі не ллється або ледве капає, а вода у ваших сусідів йде з гарним напором, то, швидше за все, засмітилися ваші фільтри або труби.

У багатьох випадках це трапляється з холодною водою і в більшості випадках це викликано іржею, яка надходить з магістральних трубопроводів, хоча деколи попадається і пісок в трубах з гарячою водою. Нижче ми дамо поради щодо усунення цієї проблеми.

 1. Поміняти касету у великому проточному фільтрі, ця операція досить легка і не займе у вас багато часу.
 2. Якщо у вас не встановлений великий проточний фільтр, то прочистіть маленький фільтр, який знаходиться поруч з вентилем. Ця операція складніша і потребує більше часу. Перекрийте воду і ключем відкрутіть гайку фільтра. У цій гайці знаходиться сіточка, витягніть її і почистіть її від різної іржі і сміття, будьте уважні, коли поставите гайку на місце, простежте, що б прокладка не загубилася.
 3. Якщо у вас немає і такого фільтра або вода все ще погано йде, то вам слід почистити сіточки, які знаходяться на змішувачах. Їх ви зможете відкрити за допомогою гайкового ключа або вручну, для цього потрібно використовувати розвідний гайковий ключ і м’яку ганчірочку, для того, що б уникнути подряпини на никелировочных або хромованих сеточках. Що б прочистити сіточки згодиться і звичайна голка.
 4. Якщо ви все зробили, але вода як і раніше не хоче текти, спробуйте провести очищення труб під напором. Для цього перекрийте вентилем воду, який знаходиться біля фільтра, відкрутіть гнучкі шланги або якщо у вас настінний змішувач можете повністю відкрутити його, простежте за тим, що б вода, яка буде литися з труб, потрапляла в каналізацію або відро. Цю операцію краще робити вдвох. Потім потрібно різко вмикати і вимикати вентиль на пару секунд.
 5. Якщо ж всі ці методи не допомогли, значить, у вас забитий ділянку труби від стояка до вентиля.

Рада! Не намагайтеся виправляти цю проблему самостійно, тому що для цього потрібен спеціальний трос, якого у вас швидше за все немає, але навіть якщо він у вас є і ви не знаєте з кокою боку до нього підійти, не намагайтеся це зробити самі, а залиште цю роботу сантехніку.

Ми не розглянули ще один випадок, коли у вас і ваших сусідів вода також тече погано, значить, у вас забився стояк, прочистити який практично не можливо, тільки змінювати його.

Сподіваємося, що наша допомога допомогла вам, та тепер ви знаєте, в зв’язку, з чим у вас тече кран у ванній або на кухні.