Сендвіч-панелі для будівництва будинку

Сьогодні, коли головною цінністю став час всім хочеться «всього і відразу», а це означає, що у всьому, у тому числі і в будівництві, понад усе цінується швидкість виконання, дешевизна і якість. Найкращим рішенням в такому випадку є зведення споруд з сучасних сендвіч-панелей, які вже понад півстоліття успішно використовуються у всьому світі.

Що таке сендвіч-панелі

Этостройматериал, которыйсостоит з 2-х аркушів жорсткого матеріалу, такого, як ДВП, сталь оцинкована, ПВХ, магнезитова плита та ін. Вони відокремлені один від одного шаром утеплювача, наприклад, мінеральною ватою, пінополіуретаном, пінополістиролом і ін., що забезпечує хорошу теплоізоляцію конструкцій з цього будматеріалу.

Перевага і недоліки будинків із сендвіч-панелей

Популярність будинків з цього будматеріалу пов’язана з тим, що такі будови володіють багатьма перевагами:

— виняткова швидкомонтованих, завдяки якій будинок монтується всього за 10-14 днів;

— можливість здійснити будівництво об’єкта у будь-який час року, так як матеріал нечутливий до перепадів температур в межах кліматичних норм.

— чудова теплоізоляція, завдяки наявності утеплювача;

— не схильність до усадки і деформації, що дозволяє відразу ж приступити до оздоблювальних робіт та розпочати експлуатацію житлового будинку або іншого об’єкта;

— чудова звукоізоляція;

— міцність;

— відсутність необхідності створювати посилений фундамент;

— можливість у разі необхідності розібрати і перевезти споруда на нове місце та ін.

 

У той же час, сендвіч-панелі мають і недоліки, до яких відносяться:

1. Недовговічність. Термін експлуатації, в кращому випадку 40-50 років.

2. Супергерметичність. Тому, щоб створити комфортні умови для проживання людей доводиться облаштувати примусову припливно-витяжну вентиляцію.

3. Можливість появи грибка і цвілі.

Проекти будинків, побудованих з сендвіч-панелей

Технологія будівництва споруд з сендвіч-панелей дозволяє не обмежувати себе у виборі проекту, як оригінальних, так і є адаптацією вже існуючих і довели свою комфортність для проживання.

 

При цьому є й певні обмеження. Зокрема, так як подібні панелі випускаються в типових розмірах 2,5х1,25 м і 2,8х1,25 м, то неможливо будувати будинки з різною висотою поверхів, без дотачивания складових, що не надійно і не дуже красиво. Хоча можна замовити панелі потрібного розміру у компаній, що займаються їх виробництвом.

Етапи будівництва

Будівництво будинку з сендвіч-панелей процес нескладний, і складається з наступних етапів:

 

1. Монтаж фундаменту

Так як конструкції, з цього будматеріалу досить легкі, то можна зробити простий стрічково-мелкозаглубленний, плитковий або стрічково-стовпчастий фундамент. Також можливе використання фундаментів на гвинтових палях. Серед переваг останнього варіанту можливість його створення при будь-якій погоді і в стислі терміни,відсутність необхідності в трудомістких земляних роботах і гідроізоляції, а також низька вартість.

 

2. Монтаж будинку

Монтажначинается з кріплення науже обладнаний фундамент анкерними болтами обв’язувального контуру, що представляє собою брус, оброблений антисептиком. Потім листи з’єднуються між собою за допомогою дощок товщиною 4 см, які відіграють роль каркасу.

Процес монтажу стінових панелей починають з кута будинку. При цьому першу і другу панелі з’єднують під прямим кутом шурупами-саморізами, а стик обробляють монтажною піною. Далі монтують інші складові, а внутрішні перегородкивыполняют з дерев’яних каркасних конструкцій, порожнечі в яких заповнені звукоізолюючим матеріалом або сендвіч-панелямитолщиной 12 див.

 

3. Монтаж покрівлі

Покрівля будівлі монтується традиційними методами.

 

4. Монтаж інженерних систем

Водопровід, електропроводку, каналізацію та ін. можна прокладати надаже встроительства, але фахівці все ж рекомендують робити це після завершення складання конструкції.

Завершення збирання і обробка

Установку вікон і дверей можна проводити на етапі монтажу будинку, так як такі панелі не дають опади. Що стосується обробки, то можливі будь-які варіанти.

 

Відео про сендвіч-панелей для будівництва будинку