Ремонт старих дерев’яних вікон

Вікно — це не тільки місце, що сприяє проникненню денного світла в приміщення. Воно захищає будь-яку будівлю від холодів, вітрів, дощів, забезпечує нормальне освітлення і вентиляцію в будинку. Існує безліч видів вікон. Найпопулярнішими на сьогоднішній день є дерев’яні та пластикові. Другі останнім часом почали встановлювати багато жителів. Але дерев’яні мають відмітну характеристику — екологічність. Тому цей вид вікон буде популярний завжди. Адже воно здатне «дихати», а значить в будинку з такими вікнами буде завжди оптимальна вологість повітря.

Багато людей замислюються про встановлення вікон. Але навіщо? Адже ремонт дерев’яних моделей досить легка справа. За допомогою нехитрих дій і непереборного бажання можна за деякий час старе дідове вікно привести в ідеальний вигляд. І будь-невчений чоловік зможе сміливо сказати, що це нове вікно.

Початок роботи

Багато професіонали і любителі проводять ремонт з шведської технології. Вона передбачає врізання ущільнювача у вигляді шнура, підгонку і забарвлення.

Приступати до роботи з вікнами необхідно сонячну спекотну погоду, вологість повітря не повинна перевищувати 40%. Якщо ж раптом почався дощ, то віконні прорізи слід закрити тимчасової рамою.

В першу чергу, необхідно розібрати вікно. Спочатку необхідно зняти стулки і прибрати штапики. Потім потрібно акуратно вийняти скла. Після цієї операції можна сміливо переходити до фурнітури і дерев’яним відпливи. Фурнітура вже стара, її все одно доведеться заміряти, а ось при демонтажі відливів слід бути акуратніше. Адже вони, швидше за все, прикріплені цвяхами, які за час експлуатації вікна, давно могли проржавіти. Їх слід прибрати. Це стосується і інших елементів сталевих косинців), адже підготовлене вікно для ремонту повинно складатися тільки з дерев’яних елементів.

Далі необхідно акуратно перекласти раму і стулки на щит. Їх треба вирівняти до прямокутності, не забуваючи вимірювати діагональ. Слід пам’ятати, що вони повинні бути однакові. Особливу увагу слід приділити області кватирки. Тут розбіжність може привести до великих помилок.

Наступним етапом є необхідно обережно просвердлити у всіх деталях спеціальні кріпильні отвори. Після цього віконну раму розбирають на деталі і якісно очищають її від шарів старої фарби.

Очищення

Знімати фарбу зі старого примірника можна двома способами. Це хімічний і термічний. Для другого часто використовують спеціальний промисловий фен, які здатний видавати 200-250 градусів. Цієї температури ви не доб’єтеся на звичайному. Не потрібно перестаратися з термообробкою. Адже фен, на якому встановлена температура вище 250 градусів, може призвести до опіку дерева. В результаті воно втратить всі свої якості. Ті ж наслідки можуть бути при процедурі нагрівання складових вікна паяльною лампою або пропанового пальника.
Очищення проводять по черзі. Деталь ставлять на попа і через кожні 25-30 см проводять прогрів. Як тільки на фарбі з’являться бульбашки, слід шевським ножем зчистити її.

Для хімічного методу зняття фарби з деталей використовують пластиковий мішок і гас. Для цього необхідно обмотати деталь тканиною і покласти її в мішок. Після всю тканину слід полити 0,5л гасу. То ж необхідно виконати і з іншими деталями. Потім мішок слід зав’язати й залишити так приблизно на 1-2 доби, поки фарба не розм’якнути. Після цієї процедури всі деталі по черзі виймати і фарбу зчищати за допомогою шевського ножа.

Слід пам’ятати, що хімічний спосіб очищення вікон пожежонебезпечний. Тому слід проводити цю процедуру на вулиці.

Просочування деталей

Після очищення фарби необхідно просочити деревину оліфою. Вона призначена для захисту дерева від розвитку гнилі. Слід наносити пензлем оліфу на поверхню кожного елемента вікна близько 4-5 разів. Повторювати процедуру потрібно після повного її висихання. Вона дозволить захистити деревину на кілька років, до наступного ремонту.

Існує спосіб і тривалої просочення. Її необхідно проводити на свіжому повітрі дали від житлових приміщень. Адже оліфа може спалахнути. Для цієї процедури необхідно використовувати спеціальне споруда. Його можна спорудити із сталевої труби діаметром 100 або 1220 мм, яка з одного кінця буде надійно заварено. Цю трубу необхідно встановити під нахилом (приблизно 300). Для зручності можна використовувати спеціальний зварної маленький козельчик. Якщо оліфа спалахне, не лякайтеся, на горловину необхідно відразу ж накинути кошму з мішковини. Коли вона потухне, можна продовжувати роботу.

Для просочення необхідно на ¾ налити оліфу і підігрівати її знизу за допомогою фена або вихідного теплого потоку повітря від подібного приладу, наприклад, електроплитки. При підвищенні температури оліфа буде пузиритися. Якщо ж запах цієї речовини дуже посилився, слід відставити нагрівальний прилад на час. Коли бульбашок не стане можна переходити до процесу просочення. Деталь поміщають на 3-5 хв для просочення в цю трубу. Після витягання вона повинна просохнути.

Відновлення

Починати відновлювальні роботи необхідно з виготовлення нових клинів і нагелів. Останні можна виготовити з будь-якого виду прямошаруватої ділової деревини. Їх висвердлюють корончатым свердлом. Свердління необхідно проводити впоперек волокон. Клини повинні відповідати діаметру і розміром нагелів. Найкраще їх виготовляти з горобини або дуба.

Після цього раму збирають на спеціальному щиті, який попередньо вкривають плівкою. Її необхідно вирівняти і зафіксувати за допомогою вбитих цвяхів зі сторін. Всі кріпильні отвори необхідно ще раз пройти свердлом. Тільки після цього раму розбирають і промивають всі пази стиків і вуса рідкими цвяхами і збирають в стапелі. Слід швидко перевірити правильність діагоналі. Якщо є нерівності, то їх слід виправити. Після цього необхідно приступити до фіксації нагелями. Цей процес необхідно робити в той же день.

Для цього поверхню нагеля необхідно змастити рідкими цвяхами і забити киянкою в необхідні отвори. Заключне кріплення відбувається за допомогою клинів з двох сторін, які забивають по волокнах нагеля.
Підгонка.

Після цих процедур необхідно вирівняти внутрішні чверті, адже дерево може всихати по-різному в різних місцях. В першу чергу необхідно підігнати кватирку і раму. Потім перевіряємо поверхню і підганяємо її до ідеального стану по зовнішній стороні. Якщо знайдені дрібні виїмки, їх можна вирівняти шпаклівкою. Для цього краще змішати тирса і рідкі цвяхи 3 до 1. Після висихання місця, раму необхідно зашліфувати.

Завершальний етап

Завершальним етапом ремонту вікна є його фарбування та скління. Ви можете вибрати будь-яку фарбу, але більш всього підходить масляна. Також можна використовувати і морилку. Після цього необхідно закріпити виконану роботу лакуванням прозорим лаком та встановлення фурнітури.

Установка вікна досить легка процедура. Необхідно лише у внутрішні кути нанести тонкий шар акваріумного силіконового клею. Після цього потрібно закріпити скла за допомогою цвяшків. Коли силікон застигне ( доби через дві) слід закласти скла замазкою (крейда + оліфа.)

 

Відео про ремонт старих дерев’яних вікон