Ремонт кранів: заміна водопровідного змішувача, як відремонтувати старий

Зміст статті

Ремонт кранів можна зробити самому і не звертатися до фахівців по сантехніці.

У цій статті ми розповімо, яких правил потрібно дотримуватися при ремонті кранів.

Ремонт кранів часто відбувається з трубами гарячого водопостачання. Він починає гудіти, підтікати і капати. Це нікому не подобається, і його потрібно терміново відремонтувати.

Повернутися до змісту

Змішувач для ванної кімнати або кухні

Як відремонтувати кран

Спочатку вам треба перекрити воду. Ідіть в туалетну кімнату і закрийте вентиль води в квартирі. Потім візьміть розвідний або гайковий ключ і виверніть кран і визначте несправність. І тільки потім починайте лагодити кран.

Найбільш частою причиною несправності є гумова прокладка під золотником сальника або просто зірвана різьба. Якщо занадто сильно затягувати кран, то ви можете зіпсувати прокладку, і він буде текти.

Рада, як правильно замінити прокладку. Замінити її дуже просто, спочатку випустіть всю воду з водопроводу, користуючись тим же розвідним або гайковим ключем. Потім вийміть золотник і приберіть з нього стару гумову прокладку, і поставте нову.

На крани з гарячою водою зазвичай ставлять прокладки, зроблені зі шкіри. Звичайно, її можна купити в магазинах сантехніки це простіше і на ремонт піде менше часу.

Але у вас немає прокладки, а її дуже просто зробити самому з гуми. Дуже гарними виходять зі старих автомобільних шин, або мотоциклів. Вони прослужать вам дуже довго, ніж куплені в магазині.

Прокладку вирізаємо з бічної сторони шини там, де вона тонка і міцна, тому як в шині є нитки корду. Є ще такий варіант, не змінюючи золотника просто замінити износившуюся прокладку. Якщо вона закріплена гвинтом, то її потрібно затягнути до упору, але не дуже сильно.

Розміром вона повинна бути менше штифта золотника. Коли ви замінили прокладку і встановили кран на своє місце, вам залишиться тільки відкрити вентиль в туалетній кімнаті на початку розводки труб водопостачання своїми руками і пустити воду в водопровід.

Ремонт крана закінчений, якщо ви робили все за правилами, кран не повинен текти, або гудіти і вода повинна легко закриватися і відкриватися.

Рада, як позбавитися від негерметичності крана. Для цього сальник набити лляної мотузкою, або нитками від мішковини. Набивання укладайте правильно тільки вправо обов’язково утрамбуйте кожен шар.

Щоб вибійка була захищена від води, просочіть її оліфою. Часта причина це порушення герметичності не крана і псування набивання. Для цього візьміть гайковий ключ і підтягніть гайку сальника ключем. Не вийшло, тоді замініть набивку сальника.

Відкрутіть Гайку 2 гайковими ключами, потім видаліть стару набивку, яку змастіть жиром, наприклад оліфою.

Сальникової набиванням обмотайте гвинт, далі гайку затягують і ставлять на своє місце.

Рада, як усунути зірвану різьбу на штоку. Зносився робочий вузол штока. В результаті зірвана різьба на штоку. Нічого, діло поправиме, хоча ця поломка більш серйозна попередніх проблем. Але і її можна виправити своїми руками. Зробіть так — подовжите шток і залийте гарячим оловом.

Ремонт кранів не така вже і важка процедура, але після неї, кран ще довго буде служити вам.

Повернутися до змісту

Водопровідний змішувач з двома кранами

Перекриваємо кран з гарячою і холодною водою в квартирі. Це робиться універсальним розвідним ключем. Перекрили воду, акуратно демонтуємо старе водопровідний кран. Потім починаємо установку нового крана.

Робиться це так — кран ставимо на втулки, які асиметричні і з різьбою з двох кінців. Саме такої форми повинні бути у втулок це зручно при монтажі нового крана, якщо відстань між трубок гарячої і холодної води різні.

Потім прикручуємо втулки з краном, і злегка затягуємо їх тільки не до упору. Дивіться не перетягніть їх занадто сильно, а то можете зірвати різьбу на крані, або зіпсуєте гумову прокладку.

Далі увімкніть воду в своїй квартирі і перевірте, чи немає протікання води, і якщо немає, сміливо включайте воду — ваша заміна водопровідного крана завершена успішно.

Дотримуйтесь наших порад, і ваш новий кран буде служити вам довго!

Повернутися до змісту

Рада! Вибираємо змішувач надовго, він повинен бути зроблений з латуні.

Старий кран зносився і вам потрібна термінова заміна його новим. Не дешевите і купіть кран тільки з важких металів, перевірених часом на приклад хороший вибір крана з латуні.

Не купуйте дешеві блискучі крани, зроблені в Китаї, такий кран швидко вийде і ладу, і вам доведеться купувати ще раз, дотримуйтесь наших порад, і ви не помилитеся у виборі крана.

Перед заміною крана, переконайтеся, що Ви перекрили кран введення холодної та гарячої води у квартиру.

Потім зніміть старий змішувач. Новий кран змішувач монтується на спеціальні втулки, які мають вигляд трубок з віссю асиметричний і мають різьбу з двох сторін.

Відремонтуйте змішувач самі, але дотримуйтесь наших рекомендацій. Спочатку вам потрібно замінити стару прокладку, для цього треба відкрити вентиль і ключем відверніть гайку на вентилі, приберіть стару прокладку викруткою.

Потім виріжте з цієї прокладки з гуми такого ж розміру. Робіть це обережно і акуратно, не допустіть порізів на прокладці, інакше при випадковому порізі прокладки, гаряча вода потрапить в холодну, або навпаки і ще проріз може призвести через перемичку нову тічку води. І вам знову доведеться розбирати кран.

До того ж, може ця проблема з’явиться і у ваших сусідів по майданчику. Головне будьте в собі впевнені, що ви зможете відремонтувати кран самі. Не варто поспішати, і намагайтеся робити все акуратно.

Порада від професіоналів: Не купуйте крани змішувачі з плексигласу, вони часто ламаються, і доводиться робити ремонт.

Перевіряйте у магазинах при покупці крана — змішувача, з якого матеріалу складаються його деталі. Не робіть покупку, якщо його деталі зроблені з пластика, так як такі деталі набагато гірше, ніж з металів. Дуже часто виходять з ладу, і доводиться робити ремонт крана змішувача. Успіхів вам і удачі при ремонті!