Протікає кран: що робити, як замінити прокладку, установка у ванній, схема

Зміст статті

Якщо у вашій кухні або ванній протікає кран, причиною цьому, незалежно від типу конструкції головки, як правило, є наступні несправності: зносилася (потріскалася або стерлася) прокладка клапана, прийшла в непридатність різьба у штока і від цього прокладка не притискається до сідла; зносилися ущільнення прокладки і сальники між корпусом головки і корпусом крана; або інші причини, не пов’язані з тимчасовими, а зовнішніми чинниками, що впливають на роботу і цілісність крана.

Яким чином усунути неполадки в роботі водопровідного крана розповість ця стаття.

Повернутися до змісту

Якщо стався знос прокладки, то вентиль або клапан з повністю вкручені штоком, як правило, продовжує пропускати воду.

Як замінити прокладку в крані.

Давайте розглянемо:

 • перекрити воду в трубі з встановленим несправним краном;
 • переконатися, що вода повністю перекрита або злегка сочиться;
 • викрутити за допомогою розвідного або гайкового ключа головку вентиля;
 • змінити гумову прокладку або встановити новий клапан.

Якщо нова прокладка з якої-небудь причини недоступна, є можливість виготовити її самостійно, вирізавши з листа шкіри або товстої листової гуми гурток, діаметром трохи більше гнізда клапана, і товщиною не менше 3,5 мм.

Така прокладка буде сидіти в гнізді досить щільно.

Рада! Щоб усунути гудіння крана, випирає крайку прокладки необхідно зрізати за допомогою ножиць під кутом близько 45°.

Зміна гумової прокладки водопровідного крана

Пластмаса та мікропориста гума в якості матеріалу для прокладки для ремонту крана у квартирі не підійде. Прокладки іноді роблять зі шкіри, складеної в декілька шарів, при цьому стягуючи шару на конус таким чином, щоб він входив в сідельний отвір.

Як правило, так чинять тоді, коли седельная кромка порушена, і неможливо домогтися щільного прилягання за допомогою звичайної прокладки.

Згодиться для виготовлення прокладки навіть гумова підошва від старої взуття, завдяки якій не зможе порушитися ні нормальна експлуатація, ні загальна схема крана.

Проте в крані для гарячої води прокладки із звичайної гуми служать недовго, стаючи крихкими і руйнуючись під впливом високої температури. Для цієї мети згодиться корд автомобільної шини, з якого і слід вирізати прокладку, здатну прослужити значно довше.

Повернутися до змісту

Причиною цьому може служити стирання сальникової набивки, яку слід замінити або ущільнити. Щоб ущільнити сальник, слід затягнути сальникову втулку тугіше розвідним або гайковим ключем, але не варто застосовувати плоскогубці, здатні пошкодити втулкові межі, після чого втулка прийде в непридатність.

Якщо втулка і так до межі затягнута, а вода не перестає сочитися, потрібно додати сальникової набивки, змінити втулку, або замінити кран.

Для цього слід повністю вкрутити шток крана і переконатися, що вода в розводці труб водопостачання своїми руками перекрита. Якщо цим знехтувати, вода під тиском може видавити колишній сальник і затопити приміщення.

Після закриття крана потрібно викрутити і зняти накидну гайку або втулку, далі жалом вузької викрутки або шилом отримати колишню сальникову набивку і замінити її новою.

Як набивання сальника відмінно підійде лляна мотузка або, як варіант, азбестовий шнур, нитки мішковини, відповідного діаметру обрізок гумової трубки.

Мотузку укладають за годинниковою стрілкою (в напрямку закручування сальникової трубки), утрамбовуючи при цьому кожен новий шар викруткою. Водостійкість підвищиться якщо покладену мотузку злегка змочити натуральною оліфою.

Під час набивання сальника важливо не перестаратися у наповненні сальникової канавки — втулка повинна мати можливість закручуватися мінімум на 2-3 нитки різьби, щоб уникнути її зриву.

Схема водопровідного крана

Для вентиля з накидною гайкою є менш складний спосіб ущільнити сальник:

 • закрити вентиль;
 • відкрутити накидну гайку;
 • не знімаючи гайку зі штока, намотати розпущену мотузку поверх втулки сальника;
 • навернути накидну гайку назад.

Однак слід пам’ятати, що подібне ущільнення буде менш довговічним в порівнянні з підмоткою під втулку сальника мотузки.

Повернутися до змісту

В даному випадку кран також не буде повністю перекривати воду, так як при руйнуванні гнізда клапана гумова прокладка не має можливості триматися в ньому.

Тут слід закріпити прокладку в клапані поточного крана за допомогою гвинта (при наявності у хвостовику клапана отвори з різьбленням) або змінити клапан новим або взятими зі старої головки вентиля.

Щоб забезпечити рівномірний знос поверхні клапана, його роблять «плаваючим» — його хвостовик в отворі штока вільно провертається, проте при знятті головка вентиля не випадає з нього.

Якщо клапан на штоках не тримається, при установці голівки назад слід обмотати хвостовик клапана льняним волокном (або звичайними нитками), щоб забезпечити тугий вхід в отвір штока. В процесі експлуатації обмотка зітреться і вийде з водою.

Рада! Якщо з гарячого крану тече холодна вода, причин може бути три: проводяться роботи з ремонту центрального водопостачання, при установці гнучких шланг від водопроводу до крана вони були переплутані місцями, або попався заводський брак у крані.

Повернутися до змісту

Зміна водопровідного крана проводиться наступним чином:

 • перекривається вода в квартирі;
 • розвідним ключем, підігнаним під розмір накидних гайок, з допомогою яких кран кріпиться до ввідних трубах, відкручуються гайки;
 • акуратно демонтується старий кран;
 • встановлення крана у ванній проводиться за допомогою спеціальних перехідних втулок, мають вид трубок з різьбою з обох кінців і зміщеною віссю симетрії, що дозволяє виробляти монтаж крана-змішувача навіть якщо довжина між краями труб подачі холодної і гарячої води не збігається з подібними вводами змішувача;
 • після закріплення крана слід відновити струм води у квартирі і перевірити з’єднання на наявність течі.

Якщо у вашій квартирі протікає кран — що робити, зуміє підказати дана стаття.