Помилки при будівництві зрубу лазні

Люблю я писати про помилки. Тому як легко критикувати чужу роботу. Свої помилки ми прощаємо собі легко і як то на душі спокійніше. Коли бачиш, що свої огріхи в роботі менш значущі, ніж у інших, вони перестають тиснути на психіку. Але те, що буде представлено в статті далі, не вкладається в голові взагалі. Хіба можна так будувати?!

Стандартна ситуація для фірми, на якій я працюю — віддати комплект для складання лазні (будинку) з планами стін і нумерацією деталей. Приклад такого креслення представлений у статті про свердлінні отвору для нагеля в стінах зрубу.

Ми сміливо стверджуємо, що з такого набору деталей можна самостійно зібрати зруб самому, маючи мало загальне уявлення про дерев’яної лазні або будинку. Але репортаж з будівництва показав, що колективний розум схильний умопомрачениям не менше ніж у будівельника самоучки. Ціла бригада змогла створити так багато помилок у будівництві лазні зі зрубу, що й казати язик не повертається

Фото помилок будівництва зрубів

Відсутній фундамент під стіною. Будівельники вважають: «Навіщо такий маленький фундамент для такої маленької стіни!?» Наслідки: Деформація конструкції, руйнування стін.

На перший погляд — нічого страшного, але через деякий час з’єднання бруса на простінком в точці зі стрілкою просяде і між вінцями зрубу утворюються щілини, підлоги другого поверху просядуть і вся конструкція будинку отримає нерівномірний розподіл ваги. Такий будинок простоїть максимум — рік або менше!

На фото видно, як перед стіною проходить частина фундаменту з чорною гідроізоляцією. Таке враження, що фундамент виконаний не для цього проекту зрубу. Такі помилки повинні бути виправлені ще до початку будівництва.

Особисто я залишаюся прихильником конструкцій при яких відсипання піском робиться трохи нижче і організується пів на деякій відстані від пісочної відсипання. А ще краще — зробити основою першого поверху бетонне перекриття і наступними теплими підлогами. Це хороший варіант для дому, а для зрубу лазні є безліч варіантів альтернативних цього.

 

На фото 2 відтворена ще одна помилка будівництва зрубу. На думку творця фундаменту навантаження буде лише по кутах конструкції в районі замку. Тому брус стіни виходить висячим і під нього насипали пісочку. Складно уявити, чим керувалися будівельники!? А, адже, на будівництві повинен був бути виконроб або , хоча б, чоловік бувалий кілька разів по ТБ будівельну програму для самоделкиных типу «квадратний метр». Ця помилка аналогічна тій, яка представлена на фото №1.

Коли я збирав зруб лазні, то перший вінець 2 рази обробив антисептиком і потім ще покрив смолою. Щоб відвести дощову воду від першого вінця я його захистив відливами з покрівельного матеріалу (детальніше тут). Схоже, що «будівельники» не дуже хвилюються з приводу того, що вже через місяць весь нижній ряд вінців зрубу буде в траві і мохах.

В комплектах для самостійної збірки будинку в деяких деталях вже зроблені пази для монтажу усадочного бруска для правильної окосячкі. На фото №3 деталь повернута на 180 градусів і поставлена пазом для бруска назовні. Горе-будівельники навіть не спромоглися подивитися як виглядає збоку деталь при монтажі. Жах полягає в тому, що одні деталі вони монтували в один спосіб, а інші — навпаки. Навіть дитяча логіка підказала б, що тут щось не так!

Тепер виходить так, що необхідні пази всередині будинку для монтажу дверей відсутні, а на фасаді будинку буде зіпсований брус з пазом! Мабуть, будівельники не збирали Lego в дитинстві. Висновок: помилки — Деталі встановлені неправильно. Наслідки: не можна вставити двері.

Помилки будівництва на фото 4.A — деталь встановлена неправильно — «ДОГОРИ НОГАМИ». Навіть важко уявити. що спонукало будівельників почати укладати вінці вверхтармашками!? Необхідно обертання 180 градусів 4.B — не можна допускати контакт деталей із землею без гідроізоляції Наслідки: гниття деревини, руйнування стін.

Схоже що фундамент знову втік від підстави стіни. Але за повідомленнями з будівництва вже стало відомо, що від судових приставів господарського трибуналу будівельники не втечуть (будівництво відбувається за межами слов’янських територій ).

Як виправити помилки будівництва з брусу?

На фото №5 видно, що після укладання 10 вінців стіни будівельники вирішили виправить помилку. До цього вони монтували вінці догори ногами. Їх не дуже хвилювало те як по стінах буде дощова вода збігає, їх не турбувало те, як будуть захищені стіни від проникаючої вологи всередину зрубу.

Хотілося б знати, що творилося у скульпторів в голові, коли вони побачили, що підлогу стіни укладено навпаки і як легко вони прийняли рішення продовжувати «правильно».

Такі помилки будівництва однозначно призводять до того, що фірма-виготовлювач комплекту відразу відмовилася від будь-яких гарантій на стіновий матеріал дерев’яного будинку.

Швидше за все, будівельниками на майданчику і не пахло, збирання проводили вночі, щоб ніхто не побачив народження шедевра дерев’яної архітектури.

 

Фото №5 Необхідно повернути на 180 градусів. Стіна змонтована неправильно. Наслідки : руйнування конструкції стін, відсутність відведення води від стіни, гниття деревини.

Фотографія №7. Немає фундаменту під стіною. Фундамент не відповідає кресленням і виконаний з перенесенням опорної стіни на метр вправо! Охоплює жах, коли бачиш розмір будівельної катастрофи. По-секрету скажу, що замовник, примудрився так будувати, не випадково застрахував будівництво (банк змусив) і тепер фірма — підрядник за свої гроші міняти все: від деталей, до фундаменту і деталі, які вийдуть з ладу після проведення демонтажних робіт.

Равшан з Джумшутом — просто генії і суперпрофесіонали у будівництві порівняно з творцями, які створили цей пам’ятник помилок будівництва з брусу.

Висновки: дивіться ТБ про будівництва, купуйте дітям Лего, запрошуйте на будівництво людей не обов’язково з вищою освітою, але з середнім міркуванням. А ще краще — зверніться до фахівців зі стажем і не повторюйте помилок.