Піролізні котли тривалого горіння: відгуки про опалювальному обладнанні

У пошуках способів опалення заміських дач, приватних будинків, виробничих об’єктів, віддалених від газової мережі, власники перебирають десятки різних варіантів. Піролізні котли в цьому переліку займають гідне місце, тому що це перспективне обладнання, що володіє великою кількістю переваг. Вони працюють на твердому паливі, забезпечуючи мінімальні втрати тепла і створюючи комфортну обстановку в приміщеннях.

[повернутися до змісту]

Відео про принцип роботи піролізного котла тривалого горіння

[повернутися до змісту]

Конструктивні особливості і функціонування піролізного котла

Спочатку потрібно сказати, що мова йде про двокамерному приладі, у верхньому бункері якого при підвищенні температури відбувається активація реакції піролізу. В результаті паливо розпадається на складові: генераторний газ і деревне вугілля. Принцип роботи даного обладнання складається з декількох етапів:

 • сушка та газифікація деревини — в завантажувальній камері через брак доступу повітря деревина з режиму горіння переходить у стадію піролізу;
 • спалювання суміші піролізного газу — з допомогою вентиляторів нижній шар спека продувається, а утворилася суміш повітря-газ, досягнувши сопла, спалахує і потім згорає в керамічній камері;
 • тепло, отримане в результаті хімічної реакції, передається воді;

Це важливо знати: до заданої температури вода нагрівається швидко.

 • очищення котла — димові гази видаляються через димохідну трубу. Завдяки газифікації деревини на навколишнє середовище виявляється практично мінімальний вплив.

Варто звернути увагу: піролізні котли тривалого горіння в основному працюють на дровах, відсоток вологості яких становить 20%. Якщо цей параметр істотно відрізняється, ККД обладнання падає.

Камери піролізного котла розділені між собою колосником, на якому розташовується паливо

Що стосується конструктивних особливостей, топка розглянутих приладів являє собою дві камери. У закладочном бункері підтримується температура 600-800 градусів, і ця камера використовується для первинного запуску котла. У процесі піролізу виділяється генераторний газ, який надходить в камеру, виготовлену з термостійкої кераміки. Топки подібного типу відрізняються високим аеродинамічним опором, тому в них використовується примусова тяга: реалізує її димосос або вентилятор. Такий метод спалювання твердого палива дуже ефективний, тому відгуки піролізні котли мають позитивні.

Це важливо знати: жовтувато-біле полум’я — ознака нормальної роботи приладу, відсутності токсичних продуктів.

З причини того, що в камерах створюються високі температури, велику увагу виробники приділяють міцності конструкції, тобто камери і корпус виконуються із сталі або чавуну. Однозначної переваги ці матеріали не мають, оскільки сталь швидше прогрівається, але після завершення процесу горіння швидше і остигає. А ось чавунний твердопаливний котел більш важкий, але при цьому він характеризується підвищеною інерційністю. Не можна не відзначити і стійкість до корозії: чавун краще протистоїть цим процесам, а в сталевих приладах застосовуються покриття на керамічній основі. Вони захищають метал від корродірованіе і від згубного впливу високих температур.

[повернутися до змісту]

Яке паливо можна використовувати

Піролізні котли опалення повноцінно працюють на будь-яких видах палива, приміром, на деревині, торфі, бурому вугіллі. Тривалість згоряння у кожного виду палива різна, а щоб наші читачі зрозуміли різницю, наведемо порівняльну характеристику:

 • м’яка деревина згорає за п’ять годин;
 • повний цикл згоряння бурого вугілля триває приблизно вісім годин;
 • тверда деревина — час згоряння становить шість годин.

Піролізні котли з великим об’ємом завантажувальної камери призначені для теплопостачання котеджів, приватних будинків

Піролізні котли на твердому паливі на одній загрузці функціонують набагато довше, ніж традиційне дров’яне або вугільне обладнання. Цей момент є особливо актуальним, адже переривати сон заради того, щоб підкинути порцію палива, людям не дуже хочеться. Тривалість роботи котла на одній закладці залежить від кількох основних факторів:

 • температурні показники, задані власником житла;
 • утеплення будинку;
 • температура повітря на вулиці;
 • вид палива та його відсоток вологості;
 • правильний монтаж автономної системи опалення та грамотне проектування системи управління.

Це важливо знати: сира деревина погано горить, мало гріє, сильно димить і в значній мірі скорочує термін експлуатації котла, димохідної труби.

[повернутися до змісту]

Переваги і недоліки газогенераторних котлів

Твердопаливний піролізний котел — революційний винахід в області опалювальних систем, тому що він володіє великою кількістю переваг. Розглянемо їх докладніше:

 • відмінна ефективність роботи — з цієї причини дані прилади є оптимальним варіантом при відсутності магістрального постачання газу;

Газогенераторний котел — сучасне опалювальне обладнання, за допомогою якого можна швидко обігріти приміщення

 • екологічність — тверде паливо майже повністю згорає, димові гази практично не містять шкідливих продуктів;
 • простота обслуговування — в топці і в димоході утворюється незначна кількість золи, тому очищення і заправка газогенератора неважка;
 • висока швидкість нагрівання повітря до комфортної температури;
 • зручність завантаження — порівняно із звичайними агрегатами твердопаливні піролізні котли завантажуються в два-три рази рідше;
 • великий вибір палива — крім перерахованих вище видів, можна використовувати целлюлозосодержащіе відходи промисловості, паливні брикети, пелети. Загалом, при відсутності якісних дров підходить органічне паливо, що має високий вихід летких речовин. Їх можна застосовувати, якщо цей момент вказаний виробником котлів.

А наскільки істотні недоліки розглянутого опалювального обладнання? Це вже вирішує сам покупець, виходячи з власних можливостей. До мінусів відносяться такі показники:

 • висока ціна — газогенераторні котли коштують в 1,5 рази дорожче, ніж традиційні аналоги;
 • наявність певних вимог до палива в плані відсотка вологості;
 • неможливість функціонування в автоматичному режимі — завантаження палива здійснюється вручну.

Піролізний котел відгуки має переважно позитивні, тому що переваг у нього набагато більше. Ефективність, економічність і зручність використання високо цінуються власниками приватних будинків, тому аудиторія прихильників газогенераторних приладів неухильно зростає. Але віддаючи вибір на користь цього обладнання, не можна забувати, що монтаж слід довіряти тільки професійним фахівцям.