Оздоблення дерев’яного будинку

Головною особливістю дерев’яних будинків з бруса або колод є набагато менший обсяг робіт при їх обробці. Якщо ж внутрішня частина споруди з дерева у більшості ситуацій вимагає виконання різних робіт, то зовнішня сторона завдяки природній красі практично не потребує обробки за винятком лишьопределенных моментів.

Зовнішня обробка дерев’яного будинку з бруса

При виконанні оздоблювальних робіт слід враховувати безліч особливостей будови з бруса, головний з яких є його зміни в залежності від сезону. Якщо камінь має досить сталу структуру, то дерево має «живу» форму. Тобто в залежності від температури і вологості,деревина може розширюватися та звужуватися від сезону до сезону, на щастя, цей чинник не є важливим. Основною метою зовнішнього оздоблення будівлі з колод є вирішення найбільш популярних його проблем — низький рівень вогнестійкості захисту від плісняви, а також велика кількість зазорів між брусами або колодами в залежності від їх категорії.

Звичайний тип брусів і колод

Усадка брусів або колод під вагою верхніх поверхів, як правило, відбувається в два етапи, перша стадія проходить протягом перших двох років залежно від ступеня свіжості «дерева». Усадка найчастіше становить від 3 до 6 % від усієї висоти стін. Друга ж стадияимеет більш постійний характер, тобто деревина розширюється і звужується кожен рік з-за зміни вологості і температури, як правило, це відбувається навесні і восени. На щастя ці зміни незначні і практично непомітні при належному виконанні зовнішньої обробки.

В результаті усадки більшість щілин зменшується, але в разі висихання свіжого спиляного дерева деякі зазори можуть збільшитися через непередбачуваного скручування колод. Тому протягом перших кількох років слід ретельно конопатити або ж замазувати шви будинку герметиком. В більшості випадків в якості найбільш популярныхвариантов матеріалів, застосовуваних для конопатки, використовуються мох, клоччя або повсть. У певних ситуаціях кріпиться декоративна плетені мотузка для маскування стиків.

 

Альтернативним варіантом є герметик для дерев’яних будинків. Консистенція напіврідка речовини дозволяє з легкістю заповнити стики та щілини, завдяки високій еластичності речовина зберігає свої властивості навіть при значних перепадах температури, а також при тривалому впливі сонячних променів.

Клеєний тип брусів

Клеєні бруси являють собою пресовану елемент, що складається з кількох ламелей. Головною особливістю даної групи є відсутність основних недоліків, які мають цільні колоди у вигляді подальшого скручування при висиханні. Завдяки цій особливості облицювання клеєного типу брусів може проводитися набагато раніше. Якісний клеєний брус обробляється протипожежними засобами, а також речовинами, що перешкоджають появі комах. Крім того торці брусів рекомендується обробляти герметиком для зменшення поглощаемости вологи.

 

Деякі майстри вважають додаткове утеплення для будинків з клеєного бруса необов’язковим, деякі ж намагаються максимально знизити теплопровідність будови, що особливо актуально для наших зим. Через відсутність щілин, а також низький відсоток усадки брусів який, як правило, становить не більше одного відсотка, ця група не потребує конопатки. Для внутрішньої ізоляції використовується звичайний силікон, а для зовнішньої сторони, як і для звичайних брусів і колод використовується герметик для дерев’яних будинків.

В окремих випадках будинку обшивають різноманітними облицювальними матеріалами як, наприклад, пластикові або дерев’яні панелі. Такі способи облицювання дозволяють значно утеплити будову, а також передбачають додаткові можливості у виборі обробки будівлі. Сайдинг має відносно невелику вагу і відмінно підходить для будівель з слабким фундаментом, крім того, відрізняється досить швидким і легким способом монтажу.

 

Облицювання фасаднымкирпичом крім надання будівлі більш значного зовнішнього вигляду дозволяє значно посилити стіни будинку. Цегла також передбачає широкі можливості теплоізоляції приміщень.

 

Для додання більш солідної зовнішності будинку в якості облицювання цоколя найчастіше вибирається природний камінь або плитка, відрізняються довговічністю, а також широким вибором забарвлення. Плитка або камінь відмінно поєднуються з популярними матеріалами, використовуваними для обробки дерев’яних будівель.

Внутрішня обробка дерев’яного будинку

Оздоблення житлового приміщення включає безліч різних робіт, які можна умовно розділити на кілька основних категорій:

— Шліфування поверхні стін

— Обробка захисними складами

— Утеплення будинку

— Оздоблення

— Установка перегородок

Шліфування поверхні стін

Даний етап є один з найбільш спірних моментів, так як шліфування в принципі вважається необов’язковим процесом і в основному впливає лише на естетичну складову стін. Поэтомукаждый власник вирішує питання шліфування самостійно, спираючись на свої тимчасові, а також фінансові можливості. Шліфування також спрощує подальше нанесення захищають рідин на поверхню стін.

Обробка захисними складами

Для забезпечення захисту поверхні від вогню, комах і вологи, її покривають спеціальними засобами. Для збільшення вогнестійкості існує кілька варіантів, кожен з яких передбачає свої переваги і недоліки:

— Спеціальні фарби, обволікаючі структуру деревини, що забезпечує непроникний шар для вогню. Крім того, захисна плівка запобігає появі токсичних речовин, які виникають при горінні.

— Вогнезахисні лаки виконують ту ж функцію, різниця полягає лише в самому покритті.

— Антипірени та антисептики — просочення, значно знижують ризик займання деревини.

 

Для збільшення міцності, а також захисту від вологи також використовують спеціальні антисептики, що перешкоджають гниттю і появи грибка на поверхні деревини. Дані просочення бувають як для глибокої обробки, так і лише для верхнього шару. Крім того, існують комплексні засоби, що надають повний захист від поширених загроз для деревини.

Утеплення стін

В залежності від подальшого способу обробки використовуються різні способи утеплення стін. Дім з колод передбачає утеплення за допомогою конопатки утеплювального матеріалу. Якщо ж передбачається монтаж вагонної дошки або гіпсокартонних аркушів, то в такому вибирається найкращий матеріал з популярних рішень.

Оздоблення

Оздоблення стін з дерева передбачає кілька альтернатив, кожна з яких має як свої переваги, так і недоліки. Серед найцікавіших видів можна виділити наступні варіанти обробки.

Вагонна дошка

В якості обробки стін під дерево одним з найбільш популярних варіантів є «вагонка», для якої необхідна решетування стін дерев’яної споруди. Головною перевагою вагонки є її універсальність, вона відмінно поєднується з іншими видами матеріалів, а також може використовуватися і для обробки стелі. Такий варіант прекрасно вписується в загальну атмосферу зрубу, дозволяючи приховати деякі дефекти, більш того ви «вагонка» дозволяє отримати досить рівні стіни. Існує три основних категорії «вагонки»:

 

1. Перший вид являє собою звичайні шліфовані дошки однакового розміру. Такойтип вагонної дошки є найбільш простим і дешевим, як його головного недостаткаможно відзначити відсутність кріплення дощок між собою, в результаті чого при монтажі можуть вийти зазори і щілини між ними. В якості кріплення застосовуються як саморізи або цвяхи, так і приховані кріплення.

 

2. Наступна категорія включає універсальну вагонну дошку з замком, який дозволяє щільно підганяти дошки один до одного. Відсутність люфтів, зазорів і щілин дозволяє домогтися більш правильної геометрії обробки. Завдяки такому пристрою дошки виглядає набагато більш презентабельно, до того ж універсальна «вагонка» передбачає більш ефективну теплоізоляцію.

 

3. Останнім варіантом є «блок хаус», що представляє собою лише одну сторону цільної колоди. «Блок хаус» досить якісно імітує справжній зруб, його конструкція дуже схожа з пристроєм універсальної «вагонки». Крім того, цей типтакже успішно застосовується для зовнішньої обробки будівель, забезпечуючи теплоізоляцію, надійність і благородний зовнішній вигляд.

 

Перевагами «вагонки» є, насамперед, елегантний зовнішній вигляд, якісна теплоізоляція, висока екологічність, а також можливість прокладки електропроводки, водопроводу, і утеплювача в просторі між стіною і облицюванням. Серед недоліків даної системи можна відзначити її слабку вогнестійкість, а також досить високу вартість з урахуванням необхідних коштів для просочення оздоблювальних матеріалів.

Гіпсокартон

Наступним варіантом є гіпсокартонні листи, які широко використовуються в цегляних будівлях. Для будівель з бруса або колод рекомендується вибирати водостійкий гіпсокартон. Цей вид обробки дозволяє створювати різноманітні складні елементи в інтер’єрі будинку, а також значно полегшує роботу з оздобленням стелі, існує безліч рішень на основі гіпсокартонного «короби» в поєднанні з натяжною стелею.

 

Крім того, гіпсокартон є найбільш простим способом отримати абсолютно рівні стіни з подальшою можливістю їх фарбування чи наклеювання шпалер. В якості головного переваги варто виділити простоту виконання обробки, а також широкі можливості у подальшому виборі. З недоліків можна виділити слабку стійкість до пошкоджень, крім того шпалери або фарбування необхідно оновлювати.

Зруб

Багато власників вважають за краще не використовувати сторонні матеріали, а залишити зруб таким який він є. Головною перевагою такого рішення є можливість роботи з обробкою безпосередньо відразу після споруди, вам не доведеться чекати повної усадки колод або брусів.

 

Як правило, найбільш поширеними варіантами обробки є фарбування або покриття лаком. Лак надає деревині більш благородний і глибокий відтінок на тривалий час, зберігаючи не тільки його зовнішній вигляд, але і інші властивості.

 

Зважаючи на те, що такий варіант не передбачає прихованої проводки, рекомендується прокладати дріт по кутах або ж під підлогою. Для обробки стелі і підлоги, як правило, вибирається паркет і вагонна дошка, які відмінно вписуються в «натуральний» інтер’єр будинку.

 

В якості каркасу для перегородок служать стійки, які забезпечують міцність всієї конструкції. Слід пам’ятати, що перегородки повинні бути встановлені не впритул до стелі, а мати певний зазор, при подальшої усадки, тиск може зміститися на перегородки, що призведе до різних проблем. Для цього зазор між стелею і перегородкою заповнюється утеплювачем, який стискається в міру усадки усієї конструкції. В якості обшивки використовуються вже згадані матеріали — «блок хаус» або «вагонка», а простір між обшивальних матеріалом використовується для прокладки комунікації, а також звукоізоляційного речовини. Для ванних кімнат у більшості ситуацій ж використовують водостійкі гіпсокартонні або гіпсоволокнисті листи.

 

Також існують різні менш популярні рішення як, наприклад, пластикові панелі. Завдяки широкому вибору різних малюнків і текстур, панелі забезпечують велику кількість різноманітних варіацій інтер’єру. Але все ж представлений варіант більше підійде для оригінальних дизайнерських рішень, ніж для масового застосування.

 

Відео про обробці дерев’яного будинку