Монтаж даху з профнастилу

Сьогодні одним з найбільш популярних і доступних варіантів для облаштування даху житлового будинку або іншої споруди є профнастил.

Що таке профнастил (профільований лист)

Профнастил — це покрівельний матеріал, що представляє собою лист оцинкованої сталі, що виготовляється методом холодного прокату з профілюванням, тобто приданиемтрапециевидной, хвилеподібною або іншої форми для підвищення її жорсткості.

Сфера застосування профнастилу та властивості

Профнастил широко використовується при будівництві або ремонті стін і покрівлі торгових павільйонів, цехів, складів, ангарів, а також таких житлових споруд, як котеджі, садові і дачні будиночки.

У числі переваг профнастилу можна відзначити:

— жорсткість покрівлі, внаслідок наявності сталевої основи і ребер жорсткості;

— чудова герметичність;

— простота монтажу, що дозволяє здійснювати роботи самостійно, без залучення фахівців і витрат на оплату їх послуг;

— захист від корозії і від будь-яких інших хімічних і фізичних ушкоджень;

— тривалий термін експлуатації, навіть при постійному впливі агресивних середовищ;

— широкий асортимент варіантів з різними колірними рішеннями;

— легкість, завдяки якій можна застосовувати покрівельні балки невеликого перерізу;

— відносна дешевизна;

— відсутність витрат на роботи з догляду за покрівлею;

— можливість багаторазового використання;

— спрощений розрахунок витрат матеріалу, так як для цього ширину ската потрібно поділити на ширину одного аркуша профільованого листа;

— екологічна безпека.

Види профнастилу

До числа найбільш поширених видів профнастилу відносяться:

1. Профнастил, спеціально призначений для обладнання покрівлі, який представляє собою обычныйстальной лист, що пройшов холодний прокат та покритий захисним шаром, шляхом гарячого цинкування. Це один з найдешевших варіантів і його зазвичай використовують при будівництві навісів, парканів, гаражів, перекриттів і сараїв.

2. Профільований лист з чорного металу. Такий матеріал необхідно фарбувати після укладання, так як він захищений від корозії, і його зазвичай не рекомендують використовувати для покрівельних робіт.

3. Профнастил з кольорових металів, таких як мідь або алюміній. Це досить дорогий і якісний варіант, який добре підходить для покрівлі.

4. Сталевий профнастил з полімерним захисним покриттям;

5. Спеціальний тиснутий, гнутий, прокатний і перфорований профнастил.

Як вибрати «правильний» профнастил для покрівлі

Для покрівлі підходять профнастили наступних видів:

— С-21, який досить жорсткий і міцний;

— С-44, має додаткові ребра жорсткості;

— НС-35, НС-44, чудово захищає дах від опадів;

— RN-20, який має канавку для відведення і збирання води.

 

Крім того, при виборі профільованого листа необхідно звертати увагу на те, щоб на ньому не було вм’ятин, тріщин і відколів, а захисна плівка (якщо є) була ціла. А ще слід пам’ятати, що якісні будматеріали не бувають дешевими, тобто не можна розраховувати придбати надійний профнастил за копійки.

Як змонтувати покрівлю з профнастилу самостійно

Перед тим, як почати монтаж покрівлі з профнастилу необхідно дотримати наступні умови:

 

1. Правильне транспортування. Перевозити даний матеріал можна лише в закріпленому вигляді. При вантажно/розвантажувальних роботах слід використовувати підйомну техніку з м’якими стропами. Якщо все ж транспортування здійснюється вручну, то слід залучити достатню кількість помічників в рукавичках (щоб не поранитися об досить гострі краї), щоб листи не скривлювалися і переносилися у вертикальному положении.Запрещено тягнути цей будматеріал волоком! Не можна піднімати профільовані листи на дах присильном вітрі, так як можна пошкодити матеріал. Крім того, це не безпечно для тих, хто здійснює цю роботу. Для підйому профнастилу на дах спочатку необхідно обзавестися досить довгими лагами, відстань між якими повинна бути трохи менше, ширина плити профнастилу. Не можна намагатися затягнути наверх відразу кілька листів!Якщо не дотримуватися цих вимог, то може виявитися, що профнастил не стикується і всі праці підуть на смарку.

 

2. Перевірка схилів даху на рівність. Якщо різниця діагоналей схилів перевищує 2 см, їх площину має відхилення більше 0,5 см на кожні 500см, а похил даху більше 12 градусів, то виробляти монтаж покрівлі можна.

 

3. Теплоізоляція, пароізоляція і обрешітка. Перед початком монтажних робіт потрібно забезпечити теплоізоляцію і пароізоляцію покрівлі. Для цього використовують матный утеплювач, спеціальну плівку або руберойд, який кріплять до покрівельним крокв степлером. Для пристрою пароізоляції спочатку рулон плівки розгортають на всю довжину ендовах. При цьому потрібно стежити, щоб місце стику було на кроквах з напуском 15 див.

 

4. Так само розкочуйте мембрану від карниза по напрямку до коньку.Затем проводиться решетування (з металу або дерева кроком 50 і більше сантиметрів). Якщо дерев’яна обрешітка, то матеріал повинен бути оброблений пожежобезпечним розчином і антисептиком від жучків. Причому, у звису між першою дошкою обрешітки і рубероидной або плівкової підкладкою обов’язково слід залишити щілину розміром близько 5 см для вентиляції. Щоб при монтажі профнастилу пароізоляційна підкладка не була пошкоджена, потрібно закріпити на ній контррейку. З цією метою край підкладки завертають наверх і прибивають цвяхами до внутрішнього краю торцевої дошки. А ще досвідчені майстри-покрівельники радять у торці будівлі вбудовувати спеціальні вентиляційні решітки.

 

Якщо виникне необхідність нарізати листи профнастилу, наприклад, для організації місця для димаря, то робити це дозволяється лише з допомогою наступних інструментів і пристосувань:

— ручних ножиць по металу;

— ножівкою з дрібними зубами;

— електроножиці;

— електролобзиком;

— дисковою пилкою з дрібними зубами.

 

Коли підготовчі роботи завершені, починається закріплення на решетуванні профнастилу, з якого видалили захисну плівку. Для цього потрібно близько 6-ти самонарезающихся гвинтів з цинковим покриттям з нержавіючої або вуглецевої сталі. Чому саморізами? Справа в тому, що вони:

— по-перше, забезпечують хорошу водонепроникність;

— по-друге, такі сполуки надійні і мають високу міцність;

— по-третє, матеріал менше травмується і при правильному виконанні робіт йому не загрожує корозія.

 

Причому на 1 кв. м аркуша йде приблизно 5-7 гвинтів. Щоб дізнатися, чи правильно затягнуть шуруп, досить до нього придивитися: якщо все нормально, то з-під шайби повинно виднітися близько 1 мм гумової прокладки. Потім листи з’єднують між собою заклепками.Специалисты рекомендують видаляти щіточкою стружку від вкручування гвинтів, а виникли забруднення одразу ж усувати ганчіркою, смоченнойв слабкому мильному розчині. У той же час,не варто використовувати болгарку, яка може пропалити і полімер,і цинк, що неминуче стане в майбутньому причиною корозії металу.

Як правильно виконати бічній нахлест

Особливу увагу при укладанні профнастилу потрібно приділити правильному нахлесту. Зокрема, бічний нахлест виконують на одну цілу хвилю профілю.

Існують ще кілька правил, які дозволять правильно змонтувати покрівлю:

— якщо кут ухилу покрівлі близько 10 градусів, ширина напуску повинна бути 10 см;

— якщо кут нахилу менше 10 градусів, ширина напуску не менше 20-25 см;

— при оформленні нахлестів і стиків на пологих дахах обов’язково потрібно використовувати герметик (стрічку, ущільнювальну мастику і ін);

— монтаж профнастилу слід починати з торця;

— при укладанні профільованого листа, що має спеціальну водостічну канаву, кожен наступний аркуш треба закріплювати так, щоб канавкиперекрывались;

— перші кілька листів профнастилу кріпляться за допомогою одного саморіза на гребені даху в центрі аркуша.

У тих ділянках, гдепрофилированный листи конструкція покрівлі знаходяться в безпосередньому контакті, потрібно укласти спеціальний ущільнювач, а на нього закріпити спеціальну планку. Ця процедура захистить всі конструктивні елементи даху від пилу і зайвої вологи.

 

Коли всі листи профнастилу будуть укладені і відповідним чином закріплені, потрібно забезпечити захист покрівлі від сильних поривів вітру на фронтонах. З цією метою слід встановити вітрові планки. І, нарешті, встановлюють коник, укладаючи елементи з протилежного підвітряного боку, з нахлестом в близько 15 див.

Догляд за покрівлею з профнастилу

Щоб нова покрівля, як можна довше радувала своїм зовнішнім виглядом, пару раз в рік її миють слабким мильним розчином. Крім того, потрібно регулярно очищати дах від листя та іншого сміття, а при появі подряпин зафарбовувати їх аерозольною фарбою.

Ремонт покрівлі з профільованого листа

Хоча можна сміливо стверджувати, що профнастил є надійним і довговічним матеріалом, іноді може виникнути необхідність демонтувати таку покрівлю або здійснити її ремонт. Особливих труднощів ці роботи не викличуть, так як зазвичай буває достатньо снятьлисты, які з якоїсь причини стали непридатними і замінити їх новими. Якщо ж пошкодження незначні, то можна обмежитися установкою латок.

Як бачите, профнастил — чудовий вибір для тих, хто хоче спорудити для свого приватного будинку або іншої споруди надійну покрівлю, яка прослужить досить довго і не вимагає великих витрат на експлуатацію та ремонт.

 

Відео про монтаж даху з профнастилу