Котли Siberia огляд та відгуки

Російський ринок опалювальних систем і водонагрівачів свою популярність серед споживачів отримав в основному завдяки компанії ТОВ «Ростовгазоаппарат». Ростовський виробник газових котлів та опалювальних приладів, що випускає продукцію торгової марки «Siberia «, працює на вітчизняному ринку вже не перший рік.

Вироблена роками технологія виробництва, яка за багатьма параметрами обходить своїх конкурентів, сприяє все більшому попиту на опалювальні котли. Незважаючи на те, що котли Siberia відносно молода торгова марка (випускається з 2006 року), вона вже встигла завоювати лідируючі позиції з продажу

Зміст

 • Особливості котлів Siberia
  • Технічні характеристики
  • Особливості автоматики
  • Пальник
 • Огляд моделей
 • Відгуки про котлах Сиберия
 • Запуск котла: відео

Siberia — це енергонезалежні газові котли, які оснащені надійною системою автоматики. Незважаючи на те, що система EUROSIT випускається в Італії, вона повністю підходить для експлуатації в нашій країні. Вона сконструйована таким чином, що котел працює навіть при зниженому тиску води і газу, крім цього EUROSIT не вимагає підключення до електромережі. Котли ростовського виробництва використовують для опалення житлових будинків, так і для промислових і господарських об’єктів.

Особливості котлів Siberia

Опалювальні апарати Siberia — продукція нового покоління, яка за дизайном, якістю роботи і технологічними характеристиками не поступається закордонним аналогам. А в порівнянні з конкурентами, продукція Siberia має ряд переваг.

Технічні характеристики

 1. Бак теплообмінника — володіє високою міцністю та надійністю завдяки використанню якісних матеріалів і автоматичного процесу зварювання. Сталевий теплообмінник забезпечує більш ефективний нагрів теплоносія. Зустрічаються моделі з чавунними теплообмінниками, які забезпечують термін служби приладу більш ніж 25 років.
 2. Двоконтурні котли Siberia забезпечують опалювальну систему гарячою водою завдяки проточному мідному контуру.
 3. Котли Siberia можна застосовувати в усіх системах водопостачання (з природною і примусовою циркуляцією води).
 4. Всі котли Siberia випускаються з використанням шару теплоізоляції, що дозволяє не допустити опіків і травм.
 5. Прилад зібраний з високоякісних матеріалів.
 6. Всі котли Siberia прості у використанні, технічному обслуговуванні і монтажі.

Особливості автоматики

Як вже писалося вище, вся продукція ростовського виробника автоматизована, і система автоматики має ряд особливостей:

 • італійська система Eurosit максимально точно підтримує температуру;
 • автоматика має систему п’єзоелектричного розпалу;
 • зручне розташування блоків автоматики сприяє легкості в управлінні приладом;
 • система має датчик тяги і контроль полум’я;
 • автоматика сприяє оптимальній витраті газу за рахунок вибору режиму функціонування пальника;
 • регулювати роботу комбінованого клапана не потрібно;
 • котли енергонезалежні, тому в підключенні до електромережі немає необхідності, що особливо важливо для Росії. На жаль, постійні перебої в електропостачанні виводять з ладу електричні системи і зарубіжні аналоги, на відміну від котлів Siberia, які пристосовані до російським особливостям і суворого клімату.

Пальник

Пальник газових котлів Siberia також відрізняється від продукції конкурентів:

 1. Газопальниковий пристрій виготовлено з нержавіючої сталі, тому воно повністю виключає прогоряння навіть при низькому тиску газу.
 2. Пальник котлів Siberia Worgas випускається в Італії, що говорить саме за себе.
 3. Екологічно чисте газопальниковий пристрій не містить у відхідних газах шкідливих речовин, таких як оксид азоту і вуглецю.
 4. Експлуатація пальника проста, для чищення або заміни пристрою не потрібно великих знань і умінь.
 5. Під час заміни запальника і основної частини пальника, пристрій може працювати на балонному зрідженому газі.

Огляд моделей

Продукція торгової марки Siberia випускається в декількох модифікаціях, але об’єднує товари «Ростовгазоаппарата» одне — спосіб установки, всі котли Siberia встановлюються на підлогу.

Існує 9 основних моделей Siberia — 11, 11К, 17, 17К, 23, 23К, 29, 29К, 35. Кожна модифікація має свої значення за потужністю, розміром, витраті газу і т. д. (див. таблицю):

Модель 11 11к 17 17к 23 23к 29 29к 35
Потужність, кВТ 11,6 11,6 17,4 17,4 23,2 23,2 29 29 35
Витрата газу
Природного, м 3/ год 1,18 1,18 1,76 1,76 2,3 2,3 2,94 2,94 3,75
Зрідженого газу, кг / год 1 1 1,21 1,21          
Максимальна площа опалювального приміщення, м2 125 125 200 200 250 250 300 300 400
Маса, кг 52 56 56 59 65 70 70 76 90

Всі моделі підлогових котлів Siberia мають однакові показники по висоті і глибині. Висота — 850 мм глибина — 650 мм, а по ширині можуть відрізнятися.

Що стосується потужності, то даний параметр у кожній моделі. Що потрібно знати про потужності котла при виборі певної моделі? У таблиці для кожної модифікації зазначено своє значення, воно залежить від площі приміщення, яке потрібно обігріти. Щоб зрозуміти, для якої площі яка потужність підходить необхідно зробити нескладний розрахунок — на 1 кВт береться 10 кв. м. Але даний підрахунок передбачає, що котел буде працювати на максимумі, тому до отримане значення потрібно збільшити на 0,3. Наприклад, для обігріву приміщення 10Ов. м. підійде 11-я модель Siberia.

Крім того, при виборі моделі котла варто враховувати особливості будівлі— матеріал, оздоблення, розташування. Для слабо утеплених приміщень розрахунок варто виробляти в співвідношенні 1,5-2 кВт на 10 кв. м., для «теплих» будівель — 0,5-0,7 кВт.

Якщо Ви плануєте використовувати котел не тільки для опалення, але і для гарячого водопостачання, тоді перевагу потрібно віддавати моделям з буквеним значенням «До». Наприклад, модель котла 11К здатна забезпечити потреби у гарячій воді 2-3 чоловік, видаючи 3,8 л/хв. Відповідно для більшої кількості споживачів необхідний котел більш потужний.

Природно, що більш потужні котли Siberia мають велику вартість. Розкид цін приблизно такий:

Модель Ціна, руб
11-11К 14000-16000
17-17К 15000-17000
23-23К 18000-22000
29-29К 22000-25000
35 25000-26000

Відгуки про котлах Сиберия

Відгуки про роботу котлів Siberia багато в чому допоможуть оцінити якість експлуатації і технічні характеристики опалювальних агрегатів:

Придбав котел марки Siberia кілька років тому. Працює справно, гріє швидко, дуже економічний, єдине — котел дуже довго розпалювався. Запальник починав працювати важко, доводилося чекати по кілька годин. Як підказали сусіди, проблема в димоході — велика зворотна тяга. Пробив дірку на вулицю, щоб забезпечити більший приплив повітря. Проблеми більше немає.

Сергій

Користуюся котлом Siberia вже не першу зиму, все влаштовує. Але одного разу, коли збільшував подачу газу — пальник згас, і датчик підтримки температури перестав спрацьовувати. Почистив газовий фільтр, і все запрацювало. Чув, що така проблема у Siberia зустрічається, тому раджу спочатку все перевірити самому, а не бігти в газову службу

Олександр

Встановив котел Siberia, але в процесі роботи в трубах щось шуміло. Звернувся до фахівця, сказали, що все нормально, просто в трубах опалення є повітря. У кого було теж саме — переживати не варто.

Андрій

Запуск котла: відео