Комбіновані котли дрова-електрика

Масштабне будівництво заміської нерухомості привело до бурхливого розвитку ринку опалювальних систем. Власники приватних і заміських будинків все частіше віддають перевагу сучасним систем автономного опалення, відмовляючись від газових водонагрівачів. Найчастіше це пов’язано з дорожнечею природного ресурсу або з неможливістю підключення газу до будинку. Універсальні комбіновані котли поступово витісняють газові агрегати.

Зміст

 • Пристрій комбінованих котлів
 • Види комбінованих котлів
 • Комбінований котел дрова-електрика
  • Плюси
  • Принцип роботи
  • На що звернути увагу при покупці котла электродровяного

Комбіновані котли — це конструкції, які здатні працювати на різних видах палива. Універсальність даних агрегатів полягає ще і в тому, що їх можна використовувати абсолютно в будь-якому районі, вони не вимагають особливих умов. Плюс до всього, комбіновані котли можна застосовувати, не переживаючи за слабку подачу газу або перепади електрики. При виникли проблеми можна легко перейти на інше джерело палива. Комбіноване обладнання може працювати на дизельному і твердому паливі, газі і електриці.

Пристрій комбінованих котлів

 • дві камери згорання, одна з яких працює з рідким або газоподібним паливом, інша — з твердим. Це дозволяє одночасно користуватися двома видами палива;
 • вбудований ТЕН;
 • кілька виходів, які спрощують схему монтажу системи опалення і дозволяють підключити декілька опалювальних контурів. Приміром, такий комбінований котел дозволяє опалювати відразу і житлове приміщення, і басейн іт. д. Крім усього іншого, використання двох і більше контурів дозволяє значно знизити загальну протяжність труб;
 • наявність надувний пальника дозволяє досягати найвищого рівня ККД, а також працювати при знижених показниках тиску газу.

Види комбінованих котлів

Залежно від поєднання видів палива виділяють різні типи комбінованих котлів:

 • дизельне паливо і природний газ;
 • дизель, природний газ і тверде паливо (зазвичай використовують дрова);
 • дизель, природний газ і електрику;
 • дизельне, тверде паливо, газ і електрика.

Комбіновані котли на дизелі і природному газі зустрічаються рідше за інших. Це досить незвичайна комбінація самого дорогого і дешевого палива. Але дана модель комбінованого агрегату дуже ефективна технічно.

Котли, що працюють на газі, дизелі і твердому паливі, останні роки набирають все більшої популярності. Використовувати котли тільки на дровах стало не модно, проте, котли з поєднанням видів різного палива продовжують випускатися. Крім того, зовсім необов’язково використовувати саме дрова, їх можна замінити торф’яними або деревними брикетами, вугіллям або коксом.

Котли газ-дрова не менш популярні, проте дані моделі мають найнижчий рівень контролю безпеки та автоматизації, відповідно, потребують більшої уваги та зосередженості власника. У зв’язку з цим, такі котли мають саму низьку вартість.

Комбіновані котли газ-тверде паливо-електрика. Дуже поширені в приватних і заміських будинках. Єдиний і головний недолік таких котлів — нездатність повністю обігріти весь будинок. Даний прилад може лише підтримувати оптимальний рівень температури в системі.

Котел, який використовує електрику, газ, дизель та тверде паливо — універсальний прилад для опалення та водопостачання житлового приміщення. Використання таких котлів зводить до мінімуму витрати на опалення, а також знижує ризики експлуатації.

Різновидом цієї моделі є комбінований котел, що працює на електриці і твердому паливі (дровах).

Комбінований котел дрова-електрика

Конструкція даного агрегату добре продумана і практично сконструйована. Для того, щоб за короткий час зігріти будинок, можна використовувати деревину або відходи деревообробки. Електричний режим роботи включається тільки для підтримки оптимального рівня температури в приміщенні. Це дуже зручно, особливо в нічний час доби, коли постійно стежити за топкою практично неможливо.

На відміну від традиційних твердопаливних котлів, в резервуарі теплообмінника встановлений додатковий ТЕН. Крім того, в цю модель комбінованого котла вбудована система автоматики, що дозволяє змінювати потужність і режими роботи котла. Також у таких моделях передбачено автоматичне перемикання між видами палива, що забезпечує максимальну безпеку агрегату. Можна зробити висновок про те, що дана модель котлів найбільш ефективна і має ряд переваг перед іншими видами комбінованих котлів.

Плюси

 1. Низька вартість агрегату;
 2. Універсальність;
 3. Доступність;
 4. Наявність системи автоматики;
 5. Висока якість обігріву.

Принцип роботи

Дана модель працює майже також, як і звичайний твердопаливний котел. Дрова завантажуються в топку, яка знаходиться внизу, а тепло, яке виділяється при згорянні деревини підігрівають теплообмінник з водою, яка потрапляє в опалювальну систему. Додатковий ТЕН підтримує необхідну температуру, запобігаючи замерзання теплоносія. Після прогорання дров він включається автоматично.

На що звернути увагу при покупці котла электродровяного

Комбінований котел, що працює на дровах і електриці, варто купувати, враховуючи основні параметри:

 • потужність;
 • наявність змійовика для гарячої води — другого контуру;
 • матеріал колосників для відсіювання золи, при використанні дров віддавати перевагу краще чавунним колосникам, вони найбільш жаростійкі, керамічні колосники підійдуть для насипних матеріалів — соломи або стружки;
 • вага агрегату — деякі моделі можуть важити не один десяток кілограм, тому перед установкою може знадобитися додаткове зміцнення підлоги;
 • розмір топки;
 • клапан для безшумної роботи котла;
 • матеріал теплообмінника, він може бути сталевих або чавунних, останні — більш важкі за вагою і можуть тріснути від перепадів температур, зате, на відміну від сталевих, врятують від корозії.

Використання комбінованих систем опалення забезпечать надійність, високу продуктивність і ефективність обігріву Вашого будинку.