Газові котли Вайлант

Головним показником комфортності будь-якого будинку є тепло. В умовах нашого регіону досить довгий опалювальний сезон. Тому обійтися без надійної системи обігріву житла неможливо. Ефективність, економічність роботи цієї важливої комунікації багато в чому залежить від якості «серця» опалювальної системи — котла.

Існує кілька видів цього обладнання, що дозволяє вибрати пристрій по потужності і виду палива. Найбільш зручними і економічними є газові котли, що працюють від зрідженого або природного палива. Варто звернути увагу на пристрої німецької компанії Вайлант, що володіють високими показниками за ступенем якості та безпеки.

Зміст

 • Продукція компанії Вайлант
  • Підлогові котли Вайлант
  • Настінні котли Вайлант
 • Переваги і недоліки газових котлів Вайлант
 • Відгуки про котли Вайлант

Продукція компанії Вайлант

Німецька компанія Вайлант є одним з найстаріших виробників обладнання цієї категорії. За 130 років існування в ній відбулося чимало змін, впроваджувалися нові технології, обладнання, але головним пунктом стратегії у виробництві завжди була висока якість і безпеку продукції. Це і послужило причиною популярності котлів Вайлант у споживачів у всьому світі.

На нашому ринку обладнання компанії з’явилося двадцять років тому. Зараз у газових котлів Вайлант з’явилося чимало шанувальників. Одним з головних переваг цієї продукції є великий модельний ряд, що дозволяє ідеально підібрати обладнання для будь-якого приміщення і призначення. Газові котли Вайлант випускаються в двох варіантах: підлогові і настінні. В цілях задоволення всіх вимог споживачів виробник пропонує одно — і двоконтурні котли різної потужності та комплектації.

Підлогові котли Вайлант

При необхідності обігрівати будинок великої площі знадобиться потужна підлогова модель. Для такого котла обладнується спеціальне приміщення. Компанія Vaillant Group пропонує три варіанти підлогових:

 1. а tmoVIT , потужністю від 16 до 56 кВт.
 2. а tmoVIT — exclisiv , потужністю від 16 до 47 кВт.
 3. atmoCRAFT , потужністю від 65 до 157 кВт.

Всі ці моделі виготовляються з чавуну, що забезпечує їм високу ступінь надійності і більш тривалий термін служби на відміну від сталевих котлів. У пристроях використовується тип подачі повітря « atmo », тобто процес забору відбувається природним шляхом без використання вентилятора. При підключенні водогрійного приладу ємнісного типу може здійснюватися забезпечення будинку гарячою водою.

У моделях exclusive і CRAFT встановлена двоступенева пальник. Це дозволяє продовжити термін служби, уникнути прискореного зносу. Одна з пальників може горіти постійно, а друга підключається при необхідності підвищити температуру, забезпечити підігрів великої кількості води. У випадку низької необхідної температури, одну пальник можна вимикати.

Настінні котли Вайлант

Меншою потужністю відрізняються настінні варіанти газових котлів Вайлант. В асортименті є моделі з природним типом подачі та відведення повітря «atmo » і з системою «turbo », оснащеної вентилятором. У лінійці представлені одно — і двоконтурні види пристроїв:

 1. atmoTECproVUW базовий двоконтурний газовий настінний котел потужністю 24 кВт використовує в горінні повітря, що надходить природним шляхом. Продукти горіння видаляються в димохід. Пристрій призначений для опалення приміщень і гарячого водопостачання.
 2. atmoTECplusVUW модифікація базового котла, потужністю 20, 24 і 28 кВт.
 3. atmoTECplusVU настінний одноконтурний газовий котел, призначений для опалення, потужністю 24 і 28 кВт.
 4. turboTECproVUW базовий котел потужністю 24 кВт із примусовим парканом і відведенням атмосферного повітря. Використовується для опалення приміщення та забезпечення будинку гарячою водою.
 5. turboTECplusVUW модифікація базового варіанту з великим діапазоном моделей по потужності (20-36 кВт)
 6. turboTECplusVU одноконтурний газовий котел з вентиляційною системою подачі повітря і видалення продуктів горіння, що призначається тільки для опалення. Випускається в діапазоні потужності 12-36 кВт.

Настінні котли невеликої потужності нерідко використовуються в квартирах з центральним опаленням. Це дає можливість починати раніше і пізніше закінчувати опалювальний сезон, обігрівати, просушувати приміщення в холодне дощове літо.

Переваги і недоліки газових котлів Вайлант

Переваги газових котлів Вайлент:

 • основною перевагою котлів Вайлант є їх надійність. Виробник упевнений в якості своєї продукції, тому гарантійний термін на всі моделі становить 15 років;
 • продумана конструкція забезпечує високий коефіцієнт корисної дії — близько 94%;
 • обладнання зручно в експлуатації, вона не потребує постійного контролю, завдяки вбудованим автоматичним системам. Достатньо задати необхідну температуру, щоб котел підтримував її постійно;
 • висока ступінь надійності, її забезпечують автоматичні електронні системи;
 • р егулятор тиску — стабілізує роботу пальника при перебоях тиску газу;
 • датчики тяги — відключають котел у разі її відсутності;
 • система розпалу — перекриває клапан подачі газу, якщо згасло полум’я на пальнику, дозволяє зробити розпал тільки при допустимій концентрації газу в камері, що запобігає можливість вибуху;
 • у разі появи будь-якої несправності спрацьовує система тестування. Поява на екрані коду, присвоєного неполадки, дозволяє швидко усунути її, не витрачаючи часу на пошуки.

Недоліки газових котлів Вайлент:

 • відсутність вбудованого розширювального бака, він служить для підтримування необхідного рівня води в опалювальній системі. Бак доведеться встановлювати самостійно, якщо є перебої з подачею води;
 • в пристроях з системою «atmo » тяга може бути недостатньою з-за відсутності вентиляторів;
 • робота автоматичних систем котлів Вайлант неможлива без електроенергії. Тому при перебоях в мережі пристрої будуть відключатися.

Слід зазначити, що за своєю економічності двоконтурні газові котли Вайлант значно поступаються своїм конкурентам. Тому для зниження кількості споживання палива рекомендується відключати систему під час від’їзду, провітрювання і знижувати температуру в нічний час.

До мінусів цих пристроїв можна віднести і високу вартість, що робить їх недоступними для широкого кола споживачів.

Відгуки про котли Вайлант

Котел Вайлант аtmoVIT — exclisiv встановив у будинку більше двох років тому. З приводу його роботи нічого поганого сказати не можу. Задану температуру забезпечує відмінно, дивитися за ним практично не доводиться. Причому сім’я у нас велика, у всіх свої вимоги до тепла, тому в кожній кімнаті температура різна. Але не так давно проблема з котлом, все ж виникла. Теплообмінник опинився до відмови набитий накипом, довелося викликати майстра. Наша жорстка вода для такого пристрою не підходить. Зараз довелося встановити очисні фільтри, щоб більше не залишатися без тепла.

Максим Петренко р. Воронеж

Довго і болісно вибирали котел для свого будинку. Хотілося купити щось якісне і не дуже дороге. Але дешеві варіанти були тільки китайські і італійські, які знайомий фахівець брати не радив. Вирішили розоритися на Вайлант, який, хоча і обійшовся дорожче, але згодом довів, що вибір був правильним. Спочатку він зачарував дружину зовнішнім виглядом. Виглядає привабливо, не займає багато місця. А зараз вона його просто обожнює. Нещодавно у нас трапилася проблема на газопроводі, коли більшість жителів району були на роботі. Коли відновили подачу палива, люди стали запалювати котли, у сусідів ледь не згорів будинок через скупчення газу в камері. Наш Вайлайт не тільки своєчасно відключився, але і запалився спокійно, завдяки автоматичній системі розпалювання. Надійне джерело тепла, нічого не скажеш.

Леонід Мутовцев р. Москва

При виборі котла для свого нового будинку розглядали два варіанти: італійські та німецькі. Зупинилися на Вайлант, тому, що по інших видах техніки знаємо, як скрупульозно німці ставляться до якості. Думаю, мали рацію, вже дев’ять років котел працює безперебійно. Складність випробували тільки при запуску системи. Думали, що самі обійдемося, але довелося звернутися до фахівців, які до подачі газу виконали купу робіт щодо заповнення системи водою, видалення повітря, встановленні тиску води. Зате через три години ми вже змогли роздягнутися і на другому поверсі будинку спокійно укласти дітей спати. Хоча була пізня осінь, і дому до включення опалення було 5 градусів тепла.

Наталія Лук’янова р. Омськ

Настінний котел встановили у квартирі перед народженням дитини. Ми стійко переносили холоду на початку осені і в кінці весни, коли центральне опалення відключене. Але для малюка така температура не підходить. До того ж у нас і влітку в квартирі жарко, так як вікна виходять на північну сторону, сонця майже немає. Спочатку хотіли купити котел тільки для опалення, потім вирішили, що без гарячої води, яку щоліта відключають для профілактики на місяць, а то й більше, теж складно. Встановили котел Вайлант, який забезпечує тепло та гарячу воду. Не можу натішитися на нього. Умничка, працює тихо, включається легко. Якщо потрібна гаряча вода, нічого додатково включати не треба, просто відкриваю кран, котел сам починає її підігрівати. Дома тепер завжди тепло і сухо, навіть у дощове літо.

Олег Липчук р. Москва