3d шпалери: що це таке

Вже кілька років, як в наше життя ввійшли 3d технології, які застосовуються в різних сферах, включаючи дизайн інтер’єрів.

Що таке 3d шпалери

Сьогодні нерідко під виглядом 3д шпалер часто намагаються продати звичайні широкоформатні шпалери. Однак будь-яка панорамна фотографія, перенесена на основу, призначену для обклеювання стін — це ще не 3д шпалери. Точніше таке визначення підходить тільки виробам, на яких нанесено особливу цифрове зображення з ефектом спотворення простору, що створює відчуття об’ємності.

Плюси і мінуси

3d шпалери — це дороге задоволення, проте так як такі оздоблювальні матеріали не випускаються масово, вони, як правило, відрізняються високою якістю. Зокрема, купуючи такі шпалери, можна бути впевненим, що вони прослужать дуже довго і при цьому картинка не знебарвиться з часом. Крім того, 3d шпалери володіють такими властивостями, як:

— легкість у відході (можна мити будь-якими не агресивними миючими засобами);

— безпеку для здоров’я (виготовлені з екологічних матеріалів);

— стійкість до механічних спотворень;

— пожежобезпечність (шпалери оброблені незаймистим складом).

Однак у таких шпалер є й істотний недолік: малюнок може з часом набриднути. Крім того, психологи не рекомендують обклеювати стіни 3d картинами, які можуть створити ефект постійного спостереження (портрети, відкриті вікна чи розкриті двері, монстри, акули та ін), так як у деяких людей це може навіть стати причиною виникнення неврозів. А ще не має сенсу вибирати подібний дизайн для невеликих приміщень, так як тривимірний ефект стає помітним лише якщо дивитися на зображення з певної відстані.

Види

Шпалери з 3 —d ефектом бувають наступних видів:

1. Стандартні. Це шпалери звичайного розміру, на яких найчастіше бувають нанесені абстракції, геометричні фігури, візерунки або з тривимірним ефектом;

2. Поодинокі. Являють собою фрагмент зображення заданого розміру, які використовуються як для наклеювання на стіну в якості самостійного елемента або як частина декору.

3. Панорамні. Це шпалери у вигляді цілісного полотна довжиною до декількох десятків метрів, яка розрахована на обклеювання всієї або навіть двох стін.

4. Флуоресцентні. Такі шпалери при використанні спеціального підсвічування люмінесцентними лампами при денному освітленні виглядають як звичайні тривимірні, ав сутінках та в темноті вони починають випромінювати приглушене світло.

5. Світлодіодні. Цей вид — новинка у сфері оздоблювальних матеріалів. Їх навіть важко назвати шпалерами, так як це швидше електронна система, яка складається з безлічі світлодіодів. Причому, з допомогою пульта можна неодноразово змінювати композицію-зображення, тим самим змінюючи дизайн приміщення. Однак не варто поспішати їх монтувати, так як на даний момент такі системи коштують занадто дорого і при цьому не відрізняються надійністю.

Як клеїти

Технологія обробки приміщення 3d фотошпалерами досить проста. Проте слід бути дуже обережним, щоб не пошкодити це дороге покриття. Тому варто прислухатися до наступних порад:

1. Стіна повинна бути добре підготовлена. Іншими словами, необхідно зняти старі шпалери і усунути всі шорсткість, зашпаклювати дірки і т. д.

2. Не варто намагатися клеїти панорамні шпалери на самоті, не вдаючись до сторонньої допомоги.

3. Якщо частини полотна будуть погано зістиковані, то ефект 3-хмерности буде втрачено, тому їх наклеювання потрібно почати з розмітки. Для цього потрібно використовувати рівень і проведіть вертикальну лінію там, де буде місце стикування сусідніх полотен.

4. Потрібно використовувати клей для вінілових шпалер, який наноситься на стіну. При цьому температура в приміщенні під час виробництва робіт і протягом доби після їх завершення повинна бути близько +22-25 градусів.

 

Відео про 3d шпалери