3d підлоги своїми руками

Сьогодні гарно виконаний малюнок 3D на міському асфальті відразу ж перетворює вулицю або площу в справжню пам’ятку. Так чому б не прикрасити свій будинок таким шедевром, тим більше що, маючи певні навички і володіючи великим терпінням, це можна зробити, не вдаючись до допомоги фахівців?

Що таке тривимірні підлоги

3d підлоги — це варіант наливних полімерних підлог, що володіють такими чудовими експлуатаційними властивостями, як висока стійкість до стирання, екологічність,легкість в догляді,антистатичність, оптимальна теплопровідність имонолитность, внаслідок відсутності слабких місць(стиків і швів). А ще, вони неймовірно красиві і оригінальні.

 

«Тривимірні» підлоги зазвичай складаються з трьох шарів:

— бази;

— зображення, створюваного вручну з допомогою фарби або інших матеріалів;

— фінішного шару.

Які матеріали та інструменти, необхідні для створення 3dпола

Для того, щоб в будинку появилосьпомещение з незвичайним і модним дизайном підлоги, знадобиться придбати наступні витратні матеріали:

— цемент;

— розчин дисперсії ПВА в пропорції 1 л ПВА до 10-15 л води;

— епоксидна смола і затверджувач, а ще краще компаунд, що представляє собою готове поєднання цих двох компонентів.

 

Крім того, слід визначитися з дизайном і придбати відповідні матеріали для декорування. Наприклад, в цій якості може бути використана вінілова плівка, на яку нанесено зображення, акрилові фарби, якщо передбачається розписувати підлогу вручну, або різноманітні дрібні предмети: камінчики, черепашки, монетки, намистинки, висушені квіти, чіпси, колоски, керамічні фігурки і ін.

 

Що стосується інструментів, то слід мати під рукою:

— машинку для виробництва шліфувальних робіт на бетонних покриттях;

— потужний будівельний міксер або дриль;

— домашній або промисловий пилосос (в залежності від площі підлоги);

— шпателі;

— хутряний і голчастий валики;

— плоску кисть.

Порядок виконання робіт

Робота по створенню 3d підлоги в квартирі складається з декількох етапів:

1. Етап перший

Знімають з підлоги старе покриття, демонтують плінтуси та двері. Якщо мова йде про приміщенні з підвищеною вологістю (ванна, лазня та ін) необхідно здійснити монтаж гідроізоляції.

 

2. Другий етап

Бетонну основу підлоги шліфують і заповнюють цементним розчином тріщини і відколи. Ретельно видаляють пил споверхности відшліфованого підлоги і виводять масляні плями. З допомогою хутряного валика здійснюють грунтовку (в два шари) і залишають сохнути близько доби. Стежать за тим, щоб підлога мав мінімальну вологість, а краще був абсолютно сухим. Причому, ігнорування цієї обставини рівносильно тому, що всі праці підуть нанівець.

 

Не можна допустити, щоб наливна шар зчепиться зі стінами кімнати, так як, наприклад, при усадці будівлі на 3d підлозі не виключена поява тріщин. Щоб цього уникнути, по периметру приміщення по лінії з’єднання стін і підлоги прокладають демпферну стрічку товщиною, рівній висоті ви заливки підлоги.

 

3. Етап третій

Наносять базовий шар — стяжку або полімер. Причому, якщо передбачається, що підлога буде оформлений з допомогою дрібних предметів, то використовується полімер того кольору, яким має бути фон «малюнка». Перевіряють рівнем рівність підстави.

4. Етап четвертий

Цей етап найцікавіший і вимагає творчого підходу. Якщо передбачається скористатися готовим зображенням, то його роздруковують на тканини, використовуваної для створення банерів. При цьому радиться зробити малюнок «із запасом», тобто його розмір повинен трохи перевищувати розмір підлоги. До речі, хороший вибір — малюнок у вигляді якоїсь опуклою текстури або імітують зелену галявину, на якій помітні травинки.

Можна також запросити художника-професіонала, який з допомогою полимерныхили акрилових фарб завдасть на базовий шар 3d малюнок. Після того як зображення «висохне», його слід покрити захисним шаром лаку.

 

Незвичайне рішення — викласти на підлозі малюнок з допомогою дрібних предметів, піску, кавових зерен, гальки та ін. Перед тим, як почати декорування, підлогу потрібно залити полімером і поки він не «схопився» сформувати потрібну тривимірне зображення. Дуже важливо після закінчення робіт закрити в приміщенні вікна і замкнути його, законсервувавши, як мінімум на дві доби, щоб на поверхню зображення не потрапила пил. Потім підлогу заливається шаром прозорого полімеру товщиною 2 мм, обробляється голчастим валиком, а приміщення, де проводиться ремонт, консервується ще на 48 годин.

 

5. П’ятий етап

Накладають тонкий фінішний шар (товщиною 0,5 мм). Для цього використовують готовий компаунд або самостійно виготовляють прозорий полімер, смешиваядо однорідності (не можна допустити утворення грудочок!) епоксидну смолу з затверджувачем у співвідношенні 2:1. Так як зазвичай через 40-45 хвилин суміш починає густіти, її слід готувати не відразу, а в процесі работыпостоянно перемішувати. Полімер розподіляють по оброблюваній поверхностишпателем і прокочують голчастим валикомдля видалення бульбашок до того моменту, когдасостав почне грузнути.

 

6. Етап шостий

Після закінчення робіт кімнату консервують на 1 тиждень, попередньо завісивши вікна, щоб захистити підлогу від прямих сонячних променів.

 

7. Сьомий етап

Покривають прозорим лаком підлогу. Чекають до повного висихання лаку.

Деякі поради

Майстри, які мають великий досвід створення наливних підлог, рекомендують прислухатися до таких порад:

— Щоб уникнути травм і не зіпсувати підлогу роботи потрібно проводити в гумових рукавичках, надівши респіратор і краскоступи (особлива взуття на шипах) і переодягнувшись в спецодяг.

— Під час проведення робіт підлога не повинен бути занадто холодним (температура поверхні не нижче 10 градусів).

— При наклеюванні вінілової плівки, на яку нанесений малюнок потрібно бути дуже обережним, щоб не порвати. Наклеювання слід починати від центру, пропрасовуючи м’яких тканин серветкою по напрямку до стін кімнати

— Зображення, нанесене на паперову основу, приклеюють на поверхню, змащену клеєм або на тонкий шар грунтовки.

— Щоб перевірити, чи не втратить картинка свій зовнішній вигляд після нанесення полімерного складу, потрібно нанести його на край полотна або паперового малюнка і почекати, поки висохне. Якщо зображення змінюється (розпливається, змінює колір і. т. д), то всю підлогу з нанесеним (наклеєним) малюнком покривають тонким шаром ПВА-клеїв, чтобыне допустити вбирання полімерного складу.

— Для фінішного покриття краще всього підходить лак, що володіє антиковзаючим властивостями.

— Не можна намагатися робити заміс епоксидної смоли і затверджувача вручну.

3d стать в будь-якому інтер’єрі стає домінуючим елементом дизайну, тому оформлення стін і стелі повинна підбиратися до нього, як з точки зору стилю, так і забарвлення. Інші предмети інтер’єру (світильники, мебельи ін)також не повинні дисонувати з малюнком підлоги.

Головний недолік таких підлог — складність, а іноді і неможливість їх демонтажу, так що, якщо результат виявиться невдалим через недотримання технології або неякісних матеріалів, то прибрати підлогу доведеться мало не з верхнім шаром підстави.

 

Відео про те, як зробити 3d підлоги своїми руками